Zemunci lavovski do boda sa liderom

U hali "Pinki" u Zemunu večeras je gostovao lider na tabeli Novi Pazar koji sa 8 pobeda i nereŔenim rezultatom samo protiv Zvezde u Beogradu zauzima ubedljivo prvo mesto na tabeli sa 22 boda. Na drugoj strani Zemunci se nalaze na pretposlednjem mestu sa svega 3 boda, osvojena pobedom nad fenjeraŔem Ekonomcem.

U prvom poluvremenu je viđeno puno lepih kombinacija i tranzicione igre obe ekipe, a presudio je individualni kvalitet gostiju. Prvu veliku Å”ansu na utakmici propustili su domaći igrači u 3. minutu. Tiosavljević je izaÅ”ao sam pred golmana, njegov Å”ut sa 6 metara uspeÅ”no je zaustavio Mujović. Kazna stiže u istom minutu, Mutavdžić je podbo loptu i lobovao golmana Jevtića koji je naseo na fintu bacivÅ”i se na parket. Minut kasnije i drugi gol za goste, ovaj put Aleksić Å”utira snažno pod prečku. U 8. minutu Eldin Redžović izlazi sam ispred golmana Zemuna, ali mu ovaj brani udarac.

Akcije se potom ređaju na obe strane, a Zemunci smanjuju u 9. minutu. Posle solo prodora Arsić Å”alje sa 7 metara projektil pod prečku Novopazaraca. U istom minutu je na semaforu opet stajalo dva razlike za goste. Aleksić je loptu iz slobodnjaka sa 15 metara smestio u samo ćoÅ”e nemoćnog Jevtića. Na sledeći pogodak se čekalo do 14. minuta, kada Ramić iz brze tranzicije sa svoje polovine prolazi sam i izvodi zavrÅ”ni udarac sa desetak metara za 1:4.
Zemunci se ne predaju, Arsić u istom minutu sa 3 metra prebacuje prečku, ali je minut kasnije prisebniji i loptu Å”alje u metu, lažnjakom prevarivÅ”i golmana Mujovića. Poslednju Å”ansu u prvom delu propuÅ”ta Grujić u 16. minutu, bio je sam na par metara od gola, ali nije uspeo da nadmudri gostujućeg golmana.

U drugom poluvremenu gosti igraju dosta opreznije, a Zemunci fanatičnom borbenoŔćuĀ  pokuÅ”avaju da neutraliÅ”u tehničku inferiornost. Mandić u 24. minutu iz dva pokuÅ”aja ne uspeva da savlada dobrog Mujovića, Å”utevima iz Å”esterca, a na drugoj strani Å”ut kapitena Redžovića u 27. minutu zaustavlja Jevtić, a Mutavdžićev u 30. minutu, stativa.

Igrao se 34. minut kada je Mandić opalio po lopti sa 12 metara, ona je na svom putu ka golu okrznula Arsića, promenila smer i zavrÅ”ila u golu gostiju. Posle samo nekoliko sekundi goste od izjednačenja spaÅ”ava stativa nakon Å”uta Tomića. Međutim nije im bilo spasa u 36. minutu, Tomić je ovaj put podesio niÅ”anske sprave pogodivÅ”i donji ugao sa oko 15 metara.

U tim momentima sve se brzo odigravalo, radost domaćih zbog izjednačenja potrajala je jedva Å”ezdesetak sekundi, kada Eldin Redžović goste ponovo dovodi u vođstvo. Lopta se posle njegovogĀ  Å”uta sa 8 metara od stative odbija u gol. A, onda u 38. minutu Arsić postiže svoj četvrti gol večeras koji donosi zlata vredan bod Zemunu. Å utirao jeĀ sa 13-14 metara viÅ”e precizno nego snažno, lopta je zavrÅ”ila u maloj mreži.
Gosti do kraja pokuÅ”avaju doći do pobede i stavljaju sve na napad, a to im se umalo nije osvetilo 20 sekundi pre kraja. Arsić je dobio loptu na svega 3 metra od gola, Å”utirao iz prve, a Mujović se pobrinuo da bod ipak ode u Pazar. Rezultat 5:5 je najpravedniji, Zemunci su se lavovski borili i pokazali da i David nekad može protiv Golijata.

ZEMUN SAMO PRAVO - NOVI PAZAR 5:5 (2:4)

SALA: Pinki. GLEDALACA: Bez prisustva publike. SUDIJE: Božović Dragutin i Jocović MiloÅ”. STRELCI: Arsić 9, 15, 34. i 38.min i Tomić 36.min (Zemun Samo pravo), Mutavdžić 3.min, Aleksić 4. i 9.min, Ramić 14.min i El.Redžović 37.min (Novi Pazar).
ZEMUN SAMO PRAVO: Jevtić, Milosavljević, Arsić, Mandić, Tomić - rezerve: Ljutica, Tiosavljević, Mitrović, Vujasinović, Grujić.
NOVI PAZAR: Mujović, Aleksić, Sadović, Mutavdžić, Ramić - rezerve: RaÅ”ljanin, En.Redžović, El.Redžović, Radetinac, Miraljemović.