Jastrebac
U Bujanovcu postignuto 27 golova
11.04.2021 Stevan Davidović

KMF Tisa (snimio: Stevan Davidović)

U 21. pretposlednjem kolu, Druge futsal lige, prava revija golova viđena je u Sportskom centru "Mladost" u Bujanovcu, gde je domaći Zufo snage odmerio sa ekipom Tise iz Novog Bečeja.

Mada su domaći bili već otpisani iz drugoligaÅ”kog druÅ”tva, pružili su jednu od svojih boljih partija. Novobečejci su na ovo gostovanje otputovaliĀ u oslabljenom sastavu bez golmana Nemanje Janjićijevića i Zorana Ćurčina, a susret su počeli u maniru "lakoćemo", Å”to im se osvetilo. U 8. minutu na semaforu je pisalo 4:1, a u poluvremenu 6:4 za domaći tim.

Nastavili su futsaleri domaćinada reÅ”etaju mrežu Vaskovića i u nastavku, da bi se Novobečejci probudili tek kada je Zufo poveo 8:4. Ubrzo je ekipa iz grada na Tisi, koju je predvodio raspoloženi Milan Čičić, uspostavila ravnotežu i na dva minuta pre kraja preokrenula rezultata na 12:13. Posle greÅ”ke Vaskovića domaći su u poslednjem minutu golom Aleksandra Stankovića izjednačili 13:13, a u foto finiÅ”u, 4 sekunde pre kraja, Milan Čičić je svojim Å”estim golom obezbedio Novobečejcima minimalnu pobedu 13:14.

U domaćem timu u listu strelaca 4 puta upisao se Fernando Bahtijari, Emanuel Bački dao je 3, Nenad JaÅ”arević 2, Bački, Ristić i Stanković 1 gol, a njima se autogolom pridružio i Nikola Tomić. Za Tisu Milan Čičić je postigao 6, Veselin Guberinić 4, Srđan Stojković 2, a Celin i Tomić 1 gol.

PiÅ”e: Stevan Davidović