Proleter
Kikinđani slavili u derbiju kola
21.11.2020 Predrag Maravić

Zekanović postiže gol za domaće - foto: Predrag Maravić

U derbiju prvenstva Vojvođanske lige "Istok" u Banatskom Karađorđevu, gosti iz Kikinde slavili su rezultatom 3:2 protiv lidera na tabeli ekipe Jedinstva. Meč je poče uz sunce, kišu, sneg i košavu. Teren sjajan kao brazilska Marakana. Već u 6. minutu Korać je centrirao a lopta pogađa prečku. Imali su Zekanović i Kujundžić šanse da postignu gol za domaće ali bez promene rezultata. U 20. minutu, 0:1, kontra napad gostiju, Đukić je uposlio Kresoju, koji sa 10 metara šalje loptu pored golmana Đurića u mrežu za veliku radost gostiju. Potom u 30. minutu, sporni momenat u šesnaestercu gostiju, Zeljković je namerno igrao rukom, ali danas vrlo slabi sudija Milan Gaborov iz Zrenjanina nije svirao klasičan penal za udžbenike.

U drugom delu domaćini stvaraju šanse, promašuju, a Kikinđani iz kontre u 60. minutu dolaze do vođstva 0:2, strelac Terzin. Domaćini preuzimaju terensku inicijativu i smanjuju rezultat na 1:2, strelac Zekanović u 75. minutu. Nakon primljenog gola gosti su se opredelili da vrebaju prilike iz kontri, a upravo jedna takva prelomila je pitanje pobednika. Strelac trećeg gola za OFK Kikindu 1919 bio je Kresoja u 85.minutu. Domaći fudbaleri smanjuju rezultat na 2:3, u 88. minutu a efektan gol postiže Đokić. Do kraja susreta domaći fudbaleri nisu mogli do preokreta, gosti su se veoma uspešno branili i uspeli su da sačuvaju svoju mrežu i na kraju se radovali.

Podpredsednik Jedinstva Dragan Radaković - foto: Predrag Maravić

Posle utakmice podpredsednik Jedinstva Dragan Radaković je istakao: - Nismo očekivali ovaj poraz! Gosti su nas iznenadili igrom i kontra napadima. Eto, posle 14 meseci doživeli smo prvi poraz. Nastavljamo borbu za prvaka i plasman u Srpsku ligu Vojvodina. Živimo i radimo skromno, zahvaljujemo se opštini Žitište za pomoć, kao i mesnoj zajednica. Hvala i našim sponzorima koji nam godinama pomažu, restoranu AS iz Česterega i porodici Ribić, privatnim firmama iz Banatskog Karađorđeva, Aleksandrova... Pored seniora u pogonu imamo pionire i kadetde koji se uspešno takmiče u svojim ligama. Osnovani smo 1929. godine i u junu 2021. godine sigurno ćemo slaviti ulazak i Srpsku ligu Vojvodina. Nastavljamo saradnju sa vašim portalom.

Tekst i foto: Predrag Maravić