Grafičar preokretom do tri boda

Gosti su u današnji susret ušli bez respekta prema domaćinu i iz svoje prve akcije na utakmici poveli. Posle izvedenog auta, Stojić izbija loptu glavom samo do Ilića koji sa 14 metara šutira precizno u rašlje. Nakon samo 8. minuta igre Budućnost je trebala povisiti vođstvo. Lučić je, nakon kornera, sa 7 metara šutirao glavom, lopta odlazi neki centimetar pokraj gola.

Grafičar se posle početnog šoka vraća u igru, ima loptu više u nogama, ali je bezopasan sve do 31. minuta. Posle prve ozbiljnije akcije koje su domaći napravili, Babić se našao u lepoj poziciji da ugrozi protivnički gol, međutim njegov šut sa desetak metara završava kraj same stative u spoljnom delu mreže. Golman gostiju u 35. minutu loše izvodi udarac sa vrata, lopte se dokopao Pobulić i šutirao sa ivice šesnaesterca, a mladi Katić sjajnom paradom ispravlja svoju grešku. Poslednju priliku za promenom rezultata ima Cvetković u 42. minutu, protutnjavši po levoj strani stiže na oko 12 metara od gola gostiju, upućuje snažan udarac, ali i nedovoljno precizan.

Gosti su  se u nastavku opredelili za čuvanje minimalnog vođstva i blokom sa 5 igrača u liniji ne dozvoljavaju napadačima domaćih lak prilaz svom šesnaestercu. Domaći igraju dobro u polju sve do 30 metara pred golom protivnika, ali bez klasičnog špic igrača napad im je otupljen. Jedinu priliku koju domaći stvaraju u prvom kvartalu drugog poluvremena propustio je da realizuje Cvetković u 52. minutu, njegov šut je bravuroznom paradom odbranio Katić.

Gosti se brzo oslobađaju pritiska, igrom kratkog pasa umrtvljuju igru, a posle jednog napada po boku u 55. minutu, Ilić je loptu prebacio na drugu stativu do Lukovića koji je primirio i naciljao suprotan ugao, lopta je prohujala pored samog roglja. U 61. minutu lepo kombinuju Čermelj i Ilić, ovaj drugi dotura loptu do Dobrijevića koji nekako bojažljivo kreće u susret golmana domaćih Stankovića pa mu on ulazi u šut i padom u noge otklanja opasnost.

Taman kad je uspostavljena terenska ravnoteža, Grafičar brzopotezno preokreće rezultat u svoju korist, postigavši za svega 3 minuta 2 pogotka. Nikola Stanković je u 77. minutu jednu ubačenu loptu u šesnaesterac prosledio iz prve do Babića, kojem nije bilo teško da sa par metara matira nemoćnog Katića. Već u 80. minutu na semaforu je stajao rezultat 2:1. Rezantan šut Cvetkovića sa 15 metara završio je u levom donjem uglu gola gostiju.

Totalni pad u igri Dobanovčana posle primljenih golova mogao ih je dovesti do rezultatske katastrofe, mada je poremećaju u igri dosta kumovao i gostujući trener Stevanović nekim nelogičnim izmenama. U 82. minutu Cvetković je prošao po krilu i na petercu uposlio Kembela koji se spetljao i propustio da već tada reši utakmicu. Zatim u 88. minutu Babić upošljava Kembela čiji šut biva izblokiran, lopta stiže do Cvetkovića, ovaj šutira snažno u ugao, ali sada je Katić bio uspešniji. Na isteku 3. minuta nadoknade vremena stopostotna šansa za goste da u Dobanovce odnesu makar bod. Lučić je na svega 2 metra od gola pronašao rezervistu Rankovića, a on sa te razdaljine ne uspeva da glavom loptu ćušne u gol.

Ovom pobedom Grafičar se probio na 3. mesto na tabeli sa 21. bodom, dok Budućnost ostaje na 15 bodova zauzimajući 10. poziciju. Narednog vikenda Grafičar gostuje odličnoj ekipi Jagodine, a Budućnost u Dobanovcima dočekuje IMT.

GRAFIČAR - BUDUĆNOST 2:1 (0:1)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Stamenković Ivan. POM.SUDIJE: Božović Goran i Radoičić Nenad. STRELCI: Babić 77.min i Cvetković 80.min (Grafičar), Ilić 4.min (Budućnost). ŽUTI KARTONI: Damjanac i Kembel (Grafičar), Janjić i Jeličić (Budućnost).
GRAFIČAR: A.Stanković, Odada, N.Stanković, Cvetković, Matić (Kembel), Babić, Damjanac (Gluščević), Petrović (Marjanović), Todorovski, Pobulić, Stojić.
BUDUĆNOST: Katić, Tasić (Jeličić), Lučić, Markišić, Dobrijević, Ilić, Milijašević (Čermelj), Đorđević (Ranković), Luković, Janjić, Ivančević (Spajić).