9'
Goran Antonić 17
9'
Nula na Banovom brdu

Čukarički se u utorak dočepao trećeg mesta i ne misli da ga ni posle utakmice sa Bačkotopolcima prepusti Vojvodini. Momci u belo crnim dresovima spremno dočekuju ekipu TSC-a predvođenu bivšim selektorom naše reprezentacije Mladenom Krstajićem. Ovo divno aprilsko veče na temperaturi od 18 stepeni je idealno za igru, a to su ekipe i pokazale igrom sa puno elana od samog starta. Stevanović je već u 6. minutu pogodio stativu gola gostiju udarcem glave iz neposredne blizine. Zec i Lukić su na drugoj strani odigrali brzopoteznu akciju u 12. minutu, sada Topolci pogađaju okvir gola.

Čukarički polako preuzima inicijativu, Savić u 19. minutu lepo šutira glavom sa 4-5 metara, golman gostiju Filipović loptu boksuje u korner. TSC ubrzo uzvraća u 28. minutu, u brzoj kontri Zec je uposlio Banjca, ovaj izlazi sam ispred Petrovića koji bravuroznom intervencijom čuva svoj gol.
Igra je borbena, prava takmičarska, ali u okvirima fer pleja, nema grubih ni bezobzirnih startova. Svega je bila u prvom poluvremenu počev od lepih akcija, šansi, uspešnih odbrana golmana kao i udaraca koji su završili na okviru gola, jedino su nedostajali pogoci.

Obe ekipe u nastavak ulaze sa po dva sveža igrača, ali umesto da se podigne nivo igre, tempo utakmice je opao. Sve do 59. minuta nema uzbuđenja, a tada se Savić lepo oslobađa svog čuvara i sa nekih 13-14 metara upućuje prizeman udarac u ugao gola TSC-a, golman Filipović se izvio koliko je dug i izbio loptu u polje.

U zadnjoj trećini utakmice se apsolutno ništa značajno ne dešava, kao da ekipe previše respektuju jedna drugu. Domaći su svesno prepustili sredinu terena i pokušavaju da iz tranzicije nešto više izvuku, ali ni TSC ne srlja i ne napada sa svim raspoloživim snagama. Sve se uglavnom svodilo na igru između dva šesnaesterca, ataci obe ekipe su se završavali i pre nego bi se lopta približila kaznenom prostoru.
Utakmica je završena najnepopularnijim rezultatom, a za igru u drugom poluvremenu se može reći da je blago razočaravajuća. Narednog vikenda u 32. kolu Čukarički gostuje u Novom Pazaru, dok TSC, kao domaćin u Senti, dočekuje Voždovac.

ČUKARIČKI - TSC 0:0

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Široki Zoran. POM.SUDIJE: Andrejić Čedomir i Minić Milan. ŽUTI KARTONI: Kamenović, Šapić, Tanasijević i Docić (Čukarički), Damjanović i Tomanović (TSC).
ČUKARIČKI: Petrović, Docić, Stevanović, Jovanović (Rakonjac), Kamenović (Tošić), Tanasijević, Mijailović, Čolović (Kajević), Savić (Ergelaš), Pantić (Kovač), Šapić.
TSC: Filipović, Tomanović, Milićević, Zec, Banjac (Đakovac), Babić (Antonić), Stanojev (Duronjić), Lukić, Petrović, Petković, Damjanović.