Lokomotiva
Zlatar
Radnički sigurnom igrom do novih bodova
13.10.2019 Administrator

Rukometaši Radničkog su u okviru 4. kola Super B lige deklasirali ekipu Žitorađe rezultatom 41-17,poluvreme 20-10 i tako ostali usamljeni na čelu tabele. Početno vođstvo ( 0-2) i egal rezultat do devetog minuta (4-4) je bilo bukvalno sve što je podmlađena ekipa Žitorađe uspela da uradi u Kragujevcu. Stručni štab Radničkog je na parket izveo postavu bez četvorice standardnih prvotimaca u nameri da pruži šansu i minutažu svim igračima. Od desetog minuta na terenu je postojao samo domaći tim,koji je svojim najjačim oružjem,agresivnom igrom u odbrani razvio veliki broj kontranapada koje je uspešno realizoaoi i na veliki odmor se otišlo dvocifrenom prednošću, 20-10.

I drugi deo igre je protekao u istom ritmu.Kragujevčani su konstantno povećavali prednost,Nenad Lekić je začarao mrežu,sevale su kontre koje su uspešno realizovali mladi krilni igrači Mutavdžić i Ristić .Važno je napomenuti da je prve superligaške golove postigao 17-to godišnji Veljko Petrović,a na teren se posle tronedeljne pauze vratio kreator igre Stefan Stanojev, čija će kreativnost i brzina biti preko potrebna u nastavku takmičenja.Tako kombinovana postava je utakmicu privela kraju rezultatom 41-17.

U redovima Radničkog su se golgeterski istakli Miloš Mutavdžić sa 14 i Vasilije Ristić sa  6 pogodaka, dok  je kod gostiju prednjačio Dejan Ilić  sa 7 postignutih golova.
Narednog vikenda Radnički  gostovati u Negotinu,ekipi “Hajduk Veljko”.

RK Radnički  –RK Žitorađa:41-17 (20-10)

Kragujevac: SBB Hala “Jezero”. Gledalaca :60
Sudije: Bojan I Goran Tepavčević
Sedmerci: Radnički 2 (2), Žitorađa 5 (4)
Isključenja: Radnički 10 min, Žitorađa 2 min
Igrač utakmice : Miloš Mutavdžić

Radnički  :  Stošić 4, Ristić 6, Mutavdžić 14, Lekić ( 20 odbrana), Dobrosavljević , Knežević 1, M.Stevanović 4, Radenović 5, Stanojev 3, Bogdanović , Jovanović, Tomić , Janićijević 2, Medić, Petrović 2.

Žitorađa :   Genčić ( 6 odbrana), Stojanović, Marković 4, Vukadinović 2, Ranđelović, Slavković ( 1 odbrana), Ilić 7, Maljević 3, Kostić, Mutavdžić, Pekas 1, Filipović.