Kikinda Grindex
Obilić
Posle 19 godina, leskovačka Dubočica slavila u elitnom rangu

rk dubočicaPobeda na startu, foto: Bojana Antić

U prvom kolu ARKUS lige, naslednice Superlige, rukometaši leskovačke Dubočice na svom terenu pred oko 1.200 gledalaca su savladali Šamot iz Aranđelovca sa 26:21 (13:13) i tako, nakon pauze duge dve decenije, pobedili u najvišem rangu takmičenja.

Na najbolji način počeli su novu sezonu Leskovčani - pobedom na svom terenu i tako podsetili starije ljubitelje rukometa da je "Dubočica" uvek bila teško osvojiva tvrđava.

Počelo je izjednačeno, ekipe su se menjale u vođstvu, ali su Mađar, Stanković i Pavlović "povukli" i serijom 3:0 Dubočica je u 17. minutu vodila sa 6:4. Tu razliku su domaći održavali do 27. minuta kada je Šamot serijom 3:0 preokrenuo i poveo sa 13:12. Izjednačenje (13:13) pred odmor u poslednjem minutu prvog dela igre doneo je Matović svojim četvrtim golom.

I početak drugog poluvremena doneo je izjednačenu igru, a opet su domaći, predvođeni navijačima, golovima Pavlovića i Atanaskovića poveli sa 17:15 u 46. minutu.

Uzvratili su gosti i serijom 3:0 preokrenuli i poveli sa 18:17 u 49. minutu, ali im je to bilo poslednje vođstvo na meču.

Od 19:19 u 52. minutu serijom 4:0 Leskovčani su poveli sa 23:19 i u 56. minutu pokazali da će bodovi ostati u "Dubočici". Do kraja gosti su dali samo dva gola, pa je Dubočica pobedila sa 26:21 i time upisala prvi trijumf u novoj sezoni.

Do trijumfa ekipu Dubočice je vodio Andrija Atanasković sa 7 golova, dok ga je pratio Nikola Matović sa 5. Sa druge strane, Jovan Milićević je postigao 7 golova.

Drugi predstavnik juga, ekipa Železničara u prvom kolu poražena je od Proletera iz Zrenjanina sa 29:27 (19:14).

DUBOČICA - ŠAMOT 26:21 (13:13)

DUBOČICA: Pešić, Cvetković 3, Simić, Prodanović, Stanković 3, Nikolić 1, Marinković 2 (2), Jocić, Pavlović 2, Mađar 3, Mitrović, Gašić, Radivojević, Matović 5 (1), Atanosković 7, Radisavljević.

Isključenja: Dubočica 12 minuta, Šamot 10. Sedmerci: Dubočica 5 (3), Šamot 2 (2). Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković (Beograd).