Kolubara
OFK Žarkovo
Smederevo 1924
Zlatibor preko Grafičara na vrh

Drugi vezani poraz Grafičara kod kuće identičnim rezultatom, bez datog gola, ukazuje da je ekipa u padu forme kako se bliži zimska pauza. Na drugoj strani Zlatibor je nanizao  četvrtu uzastopnu pobedu i zaseo na vrh prvoligaškog karavana. Domaći su već u 3. minutu imali šansu da povedu, Đorđević je na penaltiku sjajno pronašao Panovića, a ovaj je loptu poslao za koji santimetar iznad prečke. U 7. minutu duplim pasom Đorđević i Gavrić su izigrali odbranu gostiju, ali je kapiten Grafičara bio neprecizan poslavši loptu metar iznad gola.

Kazna stiže u 12. minutu, kada je Savić istrčao u prazno na centaršut i Glišović je lagano loptu glavom smestio u prazan gol. Đokić par minuta kasnije šutira iz kaznenog prostora između dva odbrambena igrača Grafičara, ovog puta vratar brani udarac.

Na centaršut Mladenovića u 18. minutu Konatar skače i šalje loptu iznad gola, propustivši lepu priliku za izjednačenje. Posle prvih dvadesetak minuta gde je viđeno po par šansi na obe strane igra je ušla u mirniju fazu i do kraja poluvremena se igralo uglavnom između dva šesnaesterca.

Zlatibor se u drugom poluvremenu povukao i opredelio da čuva rezultat pokušavajući kroz kontranapad da ugrozi gol domaćina, koji je promašio sijaset prilika za postizanje pogodaka. U 59. minutu Panovićev šut iskosa sa 7-8 metara, vratar Čupić je lagano zaustavio. Stanojev 3 minuta kasnije pronalazi usamljenog Gavrića u srcu šesnaesterca, ovaj loptu glavom šalje pravo u vratara. Zatim u 74. minutu Đorđević je uposlio Stanojeva, a ovaj šutira iz prve sa ivice kaznenog prostora, zamalo neprecizno.

Na drugoj strani uzvraćaju gosti i već u sledećem kontranapadu Artemčuk ulazi sa krila, šalje loptu pored Savića, ali i stative. Grafičar nastavlja sa napadima, a Stanojev ponovo propušta veliku priliku u 81. minutu. Pokušao je da lobuje sa oko 25 metara istrčalog Čupića, međutim loše je to uradio, vratar se na vreme vratio i sprečio izjednačenje.
Tačku na današnju utakmicu minut pre kraja je stavio Bojić kome nije bilo teško da sa par metara loptu pošalje u mrežu posle sjajne kontre i dodavanja Vesića. Treneru domaće ekipe, Miliji Žižić, ostaje da posle ova dva kiksa razmisli malo o postojanosti tima, a ne da na svakoj utakmici gledamo po pola postave koja na prethodnoj nije bila u kombinaciji. Očito je da beskrajno rotiranje igrača ne daje željene rezultate.

GRAFIČAR - ZLATIBOR 0:2 (0:1)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 600. GL.SUDIJA: Ostraćanin Stanko. POM.SUDIJE: Pešović Milan i Nikolić Dragan. STRELCI: Glišović 12.min i Bojić 89.min (Zlatibor). ŽUTI KARTONI: Marjanović (Grafičar), M.Stojanović i Bojić (Zlatibor).
GRAFIČAR: Savić, Stanojev, Konatar (Marong), Stojić, Marjanović, Đorđević, Santrač (Fićović), Gavrić, Eraković, Panović (Vidić), Mladenović.
ZLATIBOR: Čupić, Jezdimirović, Nedeljković, Jovanović, Đokić (Artemčuk), Stamenić, Glišović, N.Stojanović (M.Stojanović), Vesić, Anđelković, Divac (Bojić).