Loznica
Dinamo 1954
GRK VrŔac
Pobeda Rada za prvo mesto na tabeli

Proteklog vikenda je odigrana utakmica 2. kola Prvenstva Srbije za seniore između RK Rad i RK Vojvodina. Utakmica je odigrana u Jajincima, a glavni sudija je bio Dejan Štiglić.

Domaća ekipa je u veoma zanimljivoj utakmici na kraju slavila protiv gostiju iz Novog Sada rezultatom 41-19 (22-7).

Obe ekipe su počele utakmicu veoma borbeno i u prvih 10 minuta nijedna ekipa nije dozvilila protivniku da poentira. Prve poene postigao je Stanković u 10. minutu pogotkom iz kazne, za vođstvo Rada 3-0. Na sledeće poene čekalo se skoro dvadeset minuta, kada je u 27. minutu Karanović postigao esej, a Stanković pretvorio za 10-0 u korist ekipe Rada. Nije trebalo puno vremena igračima rada za nove poene, te je Stašić postigao esej dva minuta kasnije i povećao prednost na 15-0, dok u 35. minutu Terzić esejem i Stanković pretvaranjem donose nove poene za Rad. U 41. minutu je sudija Dejan Štiglić odsvirao kazneni esej za ekipu Vojvodine, te su ekipe na poluvreme otišle sa vođstvom Rada 22-7.

Drugo poluvreme su odlično započeli gosti i već na početku smanjili prednost na 22-14, međutim, u 62. minutu Babić postiže novi esej i Satnković još jednom uspešno pretvara za rezultat 29-14. U nastavku meča, tačnije 73. minutu viđen je još jedan odličan potez i esej Stojiljkovića koji povećava prednost na 34-14. U samoj završnici sudija Štiglić je odsvirao i kazneni esej za ekipu Rada, a u poslednjem minutu meča Vučićević je esejem uspeo da ublaži poraz gostiju iz Novog Sada, za konačan rezultat 41-19. Ekipa Rada je ovom pobedom ostala neporažena u dosadašnjem delu Prvenstva, sa dve pobede, i zauzima prvo mesto na tabeli.

Rad: Đukić, Terzić 5, Vraneš, Karanović 5, Nikolić St., Ljubičić, Ćosović, Kostadinović, Božić, Stanković 9, Stašić 5, Živanov, Babić 5, Stojanović, Kapor, Rikalović, Ranković, Pavlović, Radulović, Mitrović, Trujkić, Stojiljković 5.

Vojvodina: Kovačević, Janićijević J., Radović, Porobić, Vuletić, Matijević, Mijušković, Novosel 2, Banić, Milićević, Marinković 5, Rakita, Vučićević 5, Šakan, Janković, Janićijević V., Roganović, Kozarev, Đorđević, Davidović, Marković, Ristivojević, Leković.

Izvor: rugbyserbia.com