Nakon herojski izvojevanog prolaza u naredno kolo Kupa Beograda proÅ”le srede, prvotimci OFK Beograda ponovo su obradovali svoje navijaÄe. Pobeda rezultatom od 10-0 je jedna od najveÄih u klupskoj istoriji i svi prisutni na ovom nesvakidaÅ”njem fudbalskom matineu su kuÄama otiÅ”li punog srca i u ekstazi!
OFK Beograd - FK Stepojevac Vaga 10-0!
Za anale ostaje upisano da su strelci na ovom meÄu ovim redosledom bili:
1-0 RakiÄ,
2-0 Basara,
3-0 Basara,
4-0 MitroviÄ,
5-0 RadojkoviÄ,
6-0 VeliÄkoviÄ,
7-0 VeliÄkoviÄ,
8-0 IsakoviÄ,
9-0 MirkoviÄ,
10-0 MartinoviÄ.
OFK Beograd: VraneÅ”, MarkoviÄ, NedeljkoviÄ, MirkoviÄ, IgnjatoviÄ, RistoviÄ, RakiÄ, VeliÄkoviÄ, MitroviÄ, Basara i RadojkoviÄ. Igrali su i IsakoviÄ, MartinoviÄ i MiliÄ.
MiliÄ se vratio u ekipu nakon preloma ruke koji je doživeo u Lazarevcu gde je takoÄe postigao evro-gol za Beograd.
Do kraja jesenjeg dela sezone ostao je joÅ” duel na "Carevoj Äupriji" protiv BASK-a koji u subotu igramo u 10 sati. TakoÄe, oÄekuje nas i duel u 1/4 finala Kupa Beograda Äiji žreb svi sa nestrpljenjem oÄekujemo.
Da se podsetimo naŔih pobeda sa najviŔim rezultatima koje smo ostvarili tokom svoje duge istorije -
1920: BSK ā Soko 9-1; Å”ampionat BLP
1923: BSK ā Soko 9-0; Å”ampionat BLP
1924: BSK - Soko 8:3; Ŕampionat BLP
1924: BSK - Soko 7:1; Ŕampionat BLP
1925: BSK - Soko 9:5; Ŕampionat BLP
1925: Šumadija - BSK 0-7; Ŕampionat BLP
1926: BSK ā Jadran 8-0; Å”ampionat BLP
1927: BSK ā SAÅ K 7-4; Å”ampionat
1928: BSK ā Hajduk 7-0; Å”ampionat
1928: BSK ā Jedinstvo 16-0; Å”ampionat BLP
1929: BUSK ā BSK 0-7; Å”ampionat BLP
1929: Jugoslavija ā BSK 1-7; Å”ampionat BLP
1929: BSK ā ObiliÄ 8-1; Å”ampionat BLP
1929: BSK ā Pobeda (S) 17-2; kvalifikacije za Å”ampionat
1930: GrafiÄar ā BSK 1-8; Å”ampionat BLP
1930: BSK ā Sparta 9-1; Å”ampionat BLP
1931: BSK ā Jug (S) 7-0; kvalifikacije za Å”ampionat
1931: Jug (S) ā BSK 2-12; kvalifikacije za Å”ampionat
1932: SSK (S) - BSK 2:9; kvalifikacije za Ŕampionat
1932/33: BSK ā Slavija (S)Ā 8-1; Å”ampionat
1932/33: BSK ā Slavija (O) 9-0; Å”ampionat
1934: ŽSK (Z) ā BSK 3-9; kvalifikacije za Å”ampionat
1934: BSK ā Vojvodina 7-0; kvalifikacije za Å”ampionat
1934/35: BSK ā HAÅ K 8-2; Å”ampionat
1936: BSK ā Sloga 7-1; Å”ampionat BLP
1936: BSK ā Sparta 8-0; Å”ampionat BLP
1936: BSK ā Sloga 7-2; Å”ampionat BLP
1936/37: BSK ā Ljubljana 8-0; Å”ampionat
1936/37: Slavija (S) ā BSK 3-8; Å”ampionat
1938: BSK - Slavija (S) 11-0; Zimski kup
1938/39: BSK ā Slavija (V) 9-0; Å”ampionat
1939: BSK ā Bata (B) 11-0; Srpska liga ā kvalifikacije za Å”ampionat
1939: BSK ā ŽAK (S) 12-0; Srpska liga ā kvalifikacije za Å”ampionat
1939: Slavija (O) - BSK 1-6; Zimski kup
1940: BSK ā BASK 10-1; Srpska liga ā kvalifikacije za Å”ampionat
1940: Jugoslavija (J) ā BSK 1-8; Srpska liga ā kvalifikacije za Å”ampionat
1939/40: BSK ā Hajduk 9-0; Å”ampionat
1941: BSK ā BASK 7-0; Srpski kup
1941: BSK ā BASK 9-2; Srpski kup
1941: PAK - BSK 1-10; - kvalifikacije za Ŕampionat
1941: BSK - Borac 7-0; Zimski kup
1941: BSK - ElektriÄna centrala 9-0; Zimski kup
1941: BSK - Palilulac 24-0; Zimski kup
1941: BSK - ObiliÄ 9-0; Zimski kup
1942: BSK ā MitiÄ 7-0; Å”ampionat BLP
1942: BSK ā Vitez 7-0; Å”ampionat BLP
1942: BSK ā ObiliÄ 7-0; Å”ampionat BLP
1942: BSK ā ÄSK 7-1; Å”ampionat BLP
1942: BSK ā Balkan 16-1; Å”ampionat BLP
1942: BSK ā Sloga 8-1; Å”ampionat BLP
1942: BSK ā ObiliÄ 8-0; Å”ampionat BLP
1942: BSK ā Vitez 8-0; Å”ampionat BLP
1943: BSK ā MitiÄ 10-0; Å”ampionat BLP
1943: BSK ā Jedinstvo 7-0; Å”ampionat BLP
1943: BSK ā ÄSK 10-0; Å”ampionat BLP
1943: BSK ā ObiliÄ 10-0; Å”ampionat BLP
1944: BSK - TrgovaÄki pomoÄnik 10-0; 8-0; kup Beograda
1945: Metalac - ŽelezniÄar 10-2; prvenstvo Beograda
1945: Metalac - VraÄar 9-0; prvenstvo Beograda
1945: Metalac - Borac 6-0; prvenstvo Beograda
1945: Metalac - RadniÄki 6-1; prvenstvo Beograda
1946: Jedinstvo (SD) - Metalac 0-7; prvenstvo Srbije
1946/47: Metalac - LovÄen 6-3; kvalifikacije za Å”ampionat
1948/49: Metalac ā BuduÄnost 7-0; Å”ampionat
1948/49: Metalac ā Lokomotiva (Z) 8-2; Å”ampionat
1950: BSK ā Sloga (K) 10-1; kup
1951: Srem (SM) - BSK II 0-6; kup
1951: Jasenica (SP) - BSK IIĀ 1-6; kup
1952: BSK ā Vardar 6-1; Å”ampionat
1953: BSK II - Jedinstvo (Zemun) 6-3; kup
1953: BSK II - ŽelezniÄar (B) 7-0; kup
1953: Srem ā BSL 0-9; kup
1953/54: BSK ā RabotniÄki 8-1; Å”ampionat
1954: BSK (B) ā BSK 2-10; kup
1954: Mladost (BP) ā BSK 1-8; kup
1958/59: OFK Beograd ā RadniÄki (K) 6-1; Å”ampionat - Druga liga
1961/62: OFK Beograd ā Sarajevo 6-1; Å”ampionat
1962/63: OFK Beograd ā Rijeka 6-1; Å”ampionat
1963/64: OFK Beograd ā Hajduk 6-3; Å”ampionat
1963/64: OFK Beograd ā Novi Sad 6-2; Å”ampionat
1966: OFK Beograd ā Dinamo 6-2; kup
1968: OFK Beograd ā Rapid (B) 6-1; Kup sajamskih gradova
1967/68: OFK Beograd ā TrepÄa 7-1; baraž za opstanak u Prvoj ligi
1970/71: OFK Beograd ā Bor 7-2; Å”ampionat
1970/71: OFK Beograd ā RadniÄki (K) 7-1; Å”ampionat
1971/72: RadniÄki (K) ā OFK Beograd 0-6; Å”ampionat
1973/74: OFK Beograd ā Zagreb 6-1; Å”ampionat
1975/76: Sarajevo ā OFK Beograd 6-0; Å”ampionat
1986/87: OFK Beograd ā RadniÄki (K) 6-0; Å”ampionat - Druga liga
1986/87: OFK Beograd ā Napredak 6-0; Å”ampionat - Druga liga
1987/88: OFK Beograd ā Novi Pazar 6-1; Å”ampionat - Druga liga
1988/89: Mladost GoÅ”a ā OFK Beograd 3-6; kup
1990/91: OFK Beograd ā Cibalija 7-0; Å”ampionat ā Druga liga
2003: OFK Beograd ā Trans Narva 6-1; Intertoto kup *poniÅ”ten meÄ
2001/02: OFK Beograd ā Mladost (A) 8-2; Å”ampionat
2002/03: OFK Beograd ā Javor 6-0; Å”ampionat
2006/07: OFK Beograd ā Voždovac 6-2; Å”ampionat
2015/16: OFK Beograd - FK Jagodina 6-2; Ŕampionat
2017/18 OFK Beograd - FK Stepojevac Vaga 7-0; Ŕampionat - III liga
2018/19 OFK Beograd - FK Stepojevac Vaga 10-0, Ŕampionat III liga
OFK Beograd |
Stepojevac Vaga |
|||
Ukupno (DomaÄin) | Ukupno (DomaÄin) | |||
11 | (6) | Broj utakmica | 11 | (5) |
10 | (5) | Broj pobeda | 1 | (0) |
0 | (0) | Broj nereŔenih | 0 | (0) |
1 | (1) | Broj poraza | 10 | (5) |
35 | (23) | Dati poeni | 4 | (2) |
4 | (2) | Primljeni poeni | 35 | (12) |
+31 | (+21) | gol razlika na utakmicama | -31 | (-10) |
90% | (83%) | UspeŔnost | 9% | (0%) |