Hajduk Veljko
Priboj
Å amot 65
Pančevski niz pobeda bez kraja ā€“ pali i Smederevci

Odigrali su stari znanci Dinamo Petrohemija i Smederevo, u subotu uveče, istinski derbi prvog dela Prve lige Srbije. Utakmica puna naboja, srećom fer i korektna, sa dosta rezultatskih preokreta i malo iskakanja iz rezultatske klackalice. Evidentirano je čak 17 izjednačenja, poslednje (28:28) u 52.minutu. Za domaćine ono najvažnije, pobedili su 13. put za redom, najbližim rivalima, u koje spada i Smederevo debelo odmakli – osam koraka i opravdali ulogu lidera na tabeli.

Do novog trijumfa, zasluženog, ipak su vodili veći deo utakmice su stigli teško, zahvaljujući prisebnijoj završnici. Smederevo je još jednom pokazalo da ne leži Papnečce i ne računajući «Äarapane» koji su «izuli» lidera na samom startu jedini su ih i to pošteno namučili. Bili su opasniji u kontri, iznenađujuće lako prolazili u, na ovoj utakmici, dosta «bušnu» odbranu domaćina. Snaga Dinama bila je u polugi Dejan Petković na golu – kapiten Branko Radanović u polju. Prvi je sigurnim odbranama ulivao sigurnost, drugi još jednom, po ko zna koji put bio najefiksniji na utakmici. Ono što je za Radanovića novost u ovoj sezoni, pravi vođa na terenu, ne samo strelac već i paker, opasan u napadu, oslonac i u odbrani. Ono najvažnije na kraju više nema «kratak fitilj» pa ga protivnici teško mogu izbaciti iz ravnoteže. Da Pančevci, kucnu u drvo, na vi i sa sudijama. Bilo bi nepravedno ne spomenuti ni Petra Ilića, pogađao kad nije imao ko drugi, Slobodana Ervačanina i Dušana Grandova kome nije bilo lako «na crti». Tek sada se videlo koliko vredi još jedan iskussan igrača – Saša Bošković, jer je ovo bila utakmica za prekaljene asove. Nadolazeća generacija, srećom talentovana bi, garant izgorela. Smederevo u kome sve konce vuče iskusni Nenad Maksić je rukometno i te kako potkovan tim. Igraju čvrstu odbranu, imaju brzaće poput Jokića i i Dejana Radosavljevića, a posebno je neugodan dalekometnim šutevima Miloš Filić. Na ovoj utakmici pre svih ipak golman Radovanović. Ukrotio 13 lopti, jednu sa sedam metara. Gosti krajem prvog poluvremena nagovestili da možda mogu i do iznenađenja jer su u 22.minutu imali «višak» od tri gola (10:13), prednost anulirao sa tri «bezobrazna» gola Ilić. Najveći kapital Dinamo stekao, sa dva igrača više u 45.minutu (26:22), ali iskusni Maksić (tri puta u metu) održao dramaturgiju tako da je pet minuta kasnije, još jednom na semaforu bio «egal» 27:27.

Dinamo Petrohemija – Smederevo 34:31 (17:16)
Pančevo.- Dvorana: Strelište, Gledalaca: 800, Sudije: Mošorinski i Pandžić (Zrenjanin),
Sedmerci: Dinamo 5(4), Smederevo 5:4), Isključenja: Dinamo 10, Smederevo 10 minuta.

Dinamo: Belić, Avramović, Boškov ić, Grandov 7, Radanović 10 (4), M. Petrović 1, Ervačanin 7, Čizmarov, M.M. Petrović, Milutinović 3, Ilić 6, Petković (14 odbrana, 1 sedmerac) I Stevanović.
Smederevo: Radovanović (13 odbrana, 1 sedmerac), Kojić 2, Rašović 3, Dr. Radisavljević 1, Jokić 3, De. Radisavljević 5 (1), Stojković 1, Kostić 2, Filić 4, Maksić 6 (3), Ivanović 1, Leković 3, Grujičić I Dimitrijević.