Župa
Radnički
Rembas
PTZ: OFK Bor – Juhor 2:1

Borski „crno-beli“ savladali su tim Juhora iz Obreža pred domaćim navijačima 2:1 (1:0), u 20. kolu zonaškog takmičenja. Borani sve bliži plasmanu u Srpsku ligu „Istok“.

Domaći tim je od prvog minuta napadao gol protivnika, a terensku dominaciju krunisao nakon pola sta igre preko Terzića 1:0.

Na odmor su Borani otišli sa prednošću od jednog gola.

U nastavku igre gosti iz Obreža pretili su iz brzih kontra napada, ali mreža Borana mirovala je sve do 60. minuta kada je Vukomanović savladao domaćeg čuvara mreže i poravnao rezultat sa liderom na tabeli 1:1.

Borani su napadali, ali napadači domaćeg tima nisu našli put lopti do nebranjenog dela mreže gostiju iz obreža.

Dva minuta pred kraj susreta, nakon centaršuta domaćih fudbalera lopta udara u ruku gostujućeg igrača, a glavni arbitar na utakmici pokazuje na „belu“ tačku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Nikolić 2:1.

Nikolićev gol sa „bele“ tačke doneo je pobedu Boranima u teškoj utakmici 20. kola zonaškog takmičenja pred oko 400 ljubitelja fudbala u gradu bakra.

Glavni arbitar na utakmici Stefan Stefanović iz Sokobanje pokazao je šest javnih opomena, jednu domaćim i pet gostujućim igračima.

Borani su nakon pobede nad Juhorom ostali na čelu zonaške tabele sa osvojenih 44 boda, dok gosti oz Obreža zauzimaju peto mesto sa jedanaest boda manje u odnosu na ekipu OFK Bor.