Jedinstvo (P)
Pčinja
Vlasina
Za nijansu bolja igra zaječaraca i pobeda pred svojim navijačima

U 2. kolu Srpske lige grupa "Istok" danas su fudbaleri zaječarskog Timoka 1919 odmerili snage sa paraćinskim SFS Borecem. Pred oko 300 ljubitelja fudbala, na starom Gradskom stadionu pod Kraljevicom, viđena je jedna borbena utakmica gde su domaći igrači pokazali za nijansu bolju igru i osvojili nova tri boda. Treba napomenuti daĀ sudijska trojka iz NiÅ”aĀ danas nije bila na visini zadatka, napravili su dosta bespotrebnihĀ greÅ”aka i svojim pomalo čudnim odlukama izazivali revolt kod publike.

U prvom delu Zaječarci su krenuli ofanzivno ka golu gostiju sa željom da Å”to pre dođu do prednosti dok su se Paraćinci opredelili za čvrstu odbranu i kontranapade. U tome su i uspevali sve do 19. minuta kada je novajlija MiloÅ” Janković, nakon Å”to je zavrnuo dva protivnička igrača efektnim pogotkom doveo Timok 1919 u zasluženo vođstvo - 1:0.

U sudijskoj nadoknadi prvog dela, zbog druge javne opomene sudija Peter Vukadinović je isključio mladog Ognjena MiloÅ”evića. Iako su igrali sa igračem manje gosti su u drugom delu zaigrali neÅ”to otvorenije, pa je Danijel Zlatković u 52. minutu, iz penala, izjednačio rezultat na 1:1. Ispostavilo se kasnije, to je bilo sve Å”to su mogli da urade na gostovanju u Zaječaru. U 61. minutu takođe novajlija Jovan Rosić je posle lepe akcije i solo prodora preciznim udarcem sa 17 metara, poslao golmana u jednu, a loptu u suprotnu stranu i postavio konačan rezultat 2:1.

Nakon opomene u 84. i 87. minutu glavni sudija je poslao Å efa stručnog Å”taba Žarka Jovanovića na tribine a u zaostavnom vremenu Å”toper Timoka 1919 Petar Pavlović je faulom zaustavio kontru paraćinaca, ali poÅ”to je bio poslednji igrač odbrane takođe je morao ranije na "tuÅ”iranje".

IMOK 1919 - SFS BORAC 2:1 (1:0)

ZAJEČAR.Ā Stari gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 300. Sudija: Petar Vukadinović (NiÅ”), pomoćnici Stevan Lazarević (NiÅ”) i Marko Ilić (NiÅ”). Strelci: MiloÅ” Janković u 19, Jovan Rosić u 61. minutu (Timok 1919) i Danijel Zlatkovićiz peneala u 52. minutu (SFS Borac) . Žuti kartoni: Dejan MaÅ”ić, Andrija Antunović (Timok 1919), Ognjen MiloÅ”ević (SFS Borac). Crveni kartoni: Petar Pavlović (Timok 1919) i Ognjen MiloÅ”ević (SFS Borac).

TIMOK 1919:Ā Jovanović, Rosić, Pavlović, Ognjenović (Antunović), MaÅ”ić (Barac), UroÅ” Nikolić (Živić), Janković, Rastko Nikolić (Cvetković), Tričković, KiÅ”, Vanić.
SFS BORAC:Ā Milovanović, Gajić (Mićić), Mirkailo, Anđelković, MiloÅ”ević, Đokić, N. Petrović (L. Petrović), Zlatković (Milić), Simić (Čolović), M. Petković (Milenković), Svrzić.