Radnički 1923
Železničar
Radnik
Javor Matis na penale eliminisao IMT

ĖTraktoristiĖ su u Å”esnaestini finala Kupa Srbije dočekali Javor Matis pred veoma malim brojem gledalaca, oko stotinak. To im nije smetalo da od samog starta krenu ofanzivno i već u 7. minutu propuÅ”taju veliku priliku da dođu do prednosti. GliÅ”ić je na desetak metara od gola uposlio Krstića, a ovaj traljavo Å”utirao pravo u naručje Raičevića. Brzonogi GliÅ”ić i u 25. minutu stvara Å”ansu za svoj tim, ovog puta Radočaj sa 5-6 metara ne uspeva da savlada Raičevića. IMT ne uspeva ni u 40. minutu da postigne pogodak, na centarÅ”ut Krstića dobro je odreagovao Luka Luković i tukao glavom sa 7-8 metara, ponovo je na mestu bio golman Ivanjičana. Na poluvremenu je ostao rezultat sa početka, mada su domaći lagano mogli da vode.

Drugo poluvreme otvorio je atraktivan udarac Bosića na gol domaćih u 51. minutu sa desetak metara, pokuÅ”ao je makazicama da savlada Vukmirovića, ali je lopta za nekih metar otiÅ”la iznad prečke. Gosti su dosta ofanzivniji u nastavku, Dukure je u 61. minutu dubinskom loptom sa svoje polovine uposlio Bosića koji beži odbrani i kada se spremao za udarac u zadnjem trenutku ga sustiže Delević i blokira. Gosti do vođstva ipak stižu u 66. minutu, poÅ”to ga je uposlio Selenić, Gigić Å”utira iz prve sa 8 metara, Vukmirović kratko odbija loptu, a Gigić je iz drugog puta neometan Å”alje u praznu mrežu.
Trgli su se potom domaći i veoma brzo mogli rezultat da vrate u ravnotežu. MiloÅ” Luković u 70. i 75. minutu ne uspeva da savlada Raičevića, dok u 79. minutu njegov Å”ut zaustavlja stativa. IMT do zasluženog izjednačenja stiže sa bele tačke golom MiloÅ”a Lukovića u 85. minutu. Prethodno je nakon centarÅ”uta Radočaja u svom kaznenom prostoru Miletić odigrao rukom. Utakmica je u regularnom delu zavrÅ”ena nereÅ”eno, pa se pristupilo izvođenju penala za dobijanje pobednika. Bolje penaldžije bili su igračiĀ  Javor Matisa i tako se plasirali u narednu rundu takmičenja.

IMT - JAVOR MATIS 1:1 (0:0) - 2:4

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Ilić Milan. POM.SUDIJE: Marjanović Aleksandar i Blagojević Ivan. STRELCI: M.Luković 85.min (k.u.) (IMT), Gigić 66.min (Javor Matis). PENALI: L.Luković i Kijevčanin (IMT), Gojković, Adamović, MiloÅ”ević i Selenić (Javor Matis). ŽUTI KARTONI: Krstić, Vukmirović i GliÅ”ić (IMT), Tanko, Adamović, Kopitović, Raičević i Z.Petrović (Javor Matis).Ā
IMT: Vukmirović, Savić, GliÅ”ić, L.Luković, Delević, Stamenić (Kijevčanin), Džinović (Kodžić), Ajdinović (Å edrak), Krstić (M.Luković), Radočaj, Čarapić (Ćirković).
JAVOR MATIS: Raičević, Ilić, Obradović, Tanko (Selenić), Bosić (Miletić), MiloÅ”ević, Kopitović (Skoko), Gigić (Lue), Dukure, Z.Petrović (Gojković), Adamović.