Mladost (L)
Železničar
Kragujevčani opravdali ulogu favorita kraj Careve ćuprije

Uspeh "crvenih" kraj Careve ćuprije, foto M. Đ.

BASK TEK, član Srpske lige „Beograd“ pružio je odličan otpor superligašu iz Kragujevca i dostojno se oprostio od Kupa Srbije, kao pobednik takmičenja na teritoriji FSB u prošloj sezoni. Radnički 1923 se ipak pokazao kao kvalitetniji rival, potvrdio ulogu favorita i zasluženo se plasirao u osminu finala.

Uvod utakmice kraj Careve ćuprije je pripao gostima, sa udarcima kapitena Nemanje Tomića i napadača Milana Vidakova u 10. i 13. minutu, lopta je oba puta otišla iznad prečke. BASK TEK je poveo iz opravdano dosuđenog penala, posle oštrog prekršaja golmana Filipa Pajovića nad vezistom Danijelom Avramovićem. Siguran sa bele tačke bio je iskusni napadač Miloš Šarić. Radnički 1923 je izjednačio pred odlazak na odmor, iskusni vezista Miloš Vidović realizovao je brz timski kontranapad, udarcem iz odbitka u šesnaestercu domaćina.

Levi bek „sokolova“ Marko Andić dobro je izveo slobodan udarac početkom drugog poluvremena, lopta je prohujala iznad prečke. Kragujevčani su zatim preuzeli inicijativu i poveli iz novog kontranapada preko Milana Aleksića, posle kornera domaćina. Pobeda gostiju nazirala se od 73. minuta, kada je zapaženi vezista Vasilije Đurić savladao golmana Damjana Kneževića, udarcem iz gužve u šesnaestercu.

Domaći tim nije se predavao, Andić je izveo brz napad po levom boku i centrirao, a pokretljivi rezervista Luka Đokić pratio akciju i plasirao loptu u mrežu - 2:3. Miran finiš i prolaz u osminu finala Kupa za Radnički 1923 obezbedio je Činedu, snažni Nigerijac primio je loptu u šesnaestercu posle idealnog centaršuta Francuza Bevisa sa leve strane i rutinski matirao odbranu beogradskih „sokolova“.

BASK TEK - RADNIČKI 1923 2:4 (1:1)

STRELCI: 1:0 Šarić (iz penala) u 31. i Đokić u 77. za BASK TEK, M. Vidović u 45, Aleksić u 56, Đurić u 75. i Činedu u 87. minutu za Radnički 1923. STADION: BASK Arena. GLEDALACA: 150. SUDIJA: Marko Gnjatović (Novi Sad). POMOĆNICI: Tihomir Šoškić (Beograd), Andreja Piljak (Beograd). ŽUTI KARTONI: Vukić (BASK TEK), Popović, Pajović (Radnički 1923).

BASK TEK: Knežević, Vukić (od 77. D. Jovanović), Andić, Karišik, Nikolić (od 70. Stupar), Rašković, Vuković (od 77. Petrović), Pavlović, Avramović (od 59. N. Jovanović), Ostojić (od 59. Đokić), Šarić.

RADNIČKI 1923: Pajović, Popović, Milošević (od 46. Izučukvu), Mitrović, Pecelj (od 77. Bukumira), M. Vidović, Aleksić, Gluščević (od 46. Bevis), Đurić, Tomić (od 65. Zorić), Vidakov (od 74. Činedu).