Zvezdara
Jedinstvo
Dinamo 1945
"Građevinari" odoleli u Bariču bezidejnoj Prvoj iskri

U Bariču je Prva iskra negostoljubiv domaćin, ove jeseni su to iskusili svi njihovi protivnici osim komÅ”ija iz Obrenovca koji su uspeli da ih savladaju. Na drugoj strani Rad se od pet gostovanja sa četiri vratio pognute glave, izuzetak je Torlak kog su jedino savladali.

Posle početnog ispitivanja snaga domaći stvaraju prvu stopostotnu priliku u 19. minutu, udarac Adamovića iz blizine uspeÅ”no je odbranio Martinović. Gosti ne sede skrÅ”tenih ruku, igrao se 32. minut kada je Luka Nenadović Å”utirao glavom sa 12-13 metara, lopta je zavrÅ”ila iznad prečke. Osim te dve Å”anse zabeleženo je i par Å”uteva sa ivice kaznenog prostora koji nisu naÅ”li pit do mreže, Živkovića i Dragića kod domaćih i Luke Nenadovića u gostujućoj ekipi.

Nastavak je doneo angažovaniju igru Baričana, trener Enes Malići u pauzi je izvrÅ”io tri izmene i pogodio je. Rezervista Diković u 47. minutu dovodi domaće u vođstvo, lob udarcem sa desetak metara prevario je istrčalog Martinovića.Ā

Gosti se potom polako otvaraju, a Trkulja u 63. minutu nakon brze kontre uspeva da poravna rezultat. Gosti ubrzo ostaju sa deset igrača na terenu, Andrej Rupar zbog prigovara dobija dva žuta kartona u kratkom vremenskom razdoblju. Domaći lepu akciju napadačkog reda ne koriste u 73. minutu, Å”ut Ristovskog iz ugla je panterskom paradom izvadio Martinović. Golman gostiju se istakao odbranom i u 87. minutu posle snažnog i preciznog Å”uta Aleksića sa 22 metra i tako izrastao u junaka utakmice.Ā

Branio se gost sa igračem manje i odbranio, svi napadi domaćih ostali su bez rezultata, igra bezidejna i bez reÅ”enja. Čak su "građevinari" mogli i do sva tri boda samo da je malo precizniji bio Luka Nenadović u drugom minutu nadoknade.Ā

Baričani naredno kolo gostuju na Zvezdari, a Rad se na svom stadionu "Kralj Petar prvi" sastaje sa UŔćem.

PRVA ISKRA - RAD 1:1 (0:0)

STADION: Prva iskra. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Lakićević Nenad. POM.SUDIJE: Šćepanović Bojana i Gavranić Jovan. STRELCI: Diković 47.min (P.iskra), Trkulja 63.min (Rad). ŽUTI KARTONI: Garić i Ristovski (P.iskra). CRVENI KARTON: A.Rupar 68.min (drugi žuti) (Rad).Ā

PRVA ISKRA: StoÅ”ić, Nikolić (Diković), Dragić (Starčević), Garić, Adamović, Proković, Živković (Ristovski), Savić (Ristić), Marković, Stajić, Aleksić.

RAD: Martinović, S.Rupar, Samardžija (RadoÅ”ević), A.Rupar, Trkulja, Bezarević, L.Nenadović, Repac, Popesković (Bojović), Panev (Nikolić), N.Nenadović (Petijević).