Ko je pobedio? SSNET AI prognoza
Pobeda domaćina
Nerešeno
Pobeda gosta
50%
25%
25%
SSNET Tipovanja (9)
1
2.21
3
X
4.00
0
2
4.00
6
Jedinstvo (SP)
Bečej 1918
Omladinac
Železničar (I)
1. Maj Ruma
Brodarac
GSP Polet Dorćol
Teleoptik
Sinđelić
Studentski grad
Izveštaj utakmice
Kup Srbije: Dinamo 1945 među 32 tima

Fudbaleri Dinama 1945 posle pobede nad Radom

Fudbaleri "brzog voza" nastavili su seriju uspešnih rezultata ove jesni i posle tri pobede u prvenstvu Pančevci su uspeli posle pobede nad Radom da se plasiraju među 32 timova u kupu Srbije. Od početka meča domaći fudbaleri imali su više od igre protiv nekadašnjeg superligaša i prvoligaša sa Banjice i stvorili nekoliko prilika pred golom Martinovića. U 36. minutu posle prekršaja u šesnaestercu gostiju nad Pavelom Čižikom sudija Grujić je dosudio penal siguran je bio Vanja Đošić za vođstvo svog tima.

 

U drugom poluvremenu gosti su pokušavali da dođu do izjednačenja, ali je odbrana domaćeg tima bila na visini zadatka i nije dozvolila da golman Tasić vadi loptu iz mreže. U 52. minutu Čižik je prošao po desnoj strani i centrirao, a Jan Jonaš zatresao mrežu golmana Martinovića i udvostručio prednost Pančevaca. Do kraja meča u otvorenoj igri sa nekoliko prilika pred oba gola, ali promene rezultata nije bilo. Sedam minuta pre kraja meča gosti sa Banjice su ostali sa desetoricom fudbalera na terenu, jer je zbog drugog žutog kartona Bezarević morao da napusti teren. Na kraju meča Pančevačka publika je aktere meča ispratila aplauzom, a svoje ljubimce nagradila ovacijama za prolaz u glavni žreb kup takmičenja u Srbiji.

DINAMO 19452  -  RAD 2:0

Pančevo. Gradski stadion. Gledalaca: 500. Sudija: Pavle Grujić (Niš). Pomoćnici: Stefan Kalezić (Paraćin) i Stevan Lazarević (Niš). Strelci: V.Đošić u 34 iz penala, Jonaš u 54 minuti. Žuti kartoni: M.Marković, Kolocka (Dinamo 1945), Martinović, S.Rupar, L.Nenadović, Popesković (Rad). Crveni karton: Bezarević u 83 minutu (Rad). Igrač utakmice: Pavel Čižik.

DINAMO 1945:Tasić, Kolocka, Lunc (od 77. Jambrušić), Bogdanović, Nikolić (od 46. M.Marković), Čižik, Brkić, Petrović (od 77. Milanović), V.Marković, Jonaš (od 62. S.Đošić), V.Đošić (od 62. Pniši).

RAD: Martinović, S.Rupar (od 72. Samardžija), A.Rupar, Živanović (od 66. Ivić), Bezarević, L.Nenadović, Repac, Popesković, Petijević (od 46. Radošević), Panev (od 72. Bojović), N.Nenadović (od 57. Nikolić).

Međusobne utakmice
2023-2024
13.09
16:00
Dinamo 1945
Rad
2
0
Rad

Uporedni rezultati

Dinamo 1945
 
Rad
Ukupno (Domaćin) Ukupno (Domaćin)
1 (1) Broj utakmica 1 (0)
1 (1) Broj pobeda 0 (0)
0 (0) Broj nerešenih 0 (0)
0 (0) Broj poraza 1 (0)
2 (2) Dati poeni 0 (0)
0 (0) Primljeni poeni 2 (0)
+2 (+2) gol razlika na utakmicama -2 (0)
100% (100%) Uspešnost 0% ()
Dejan032 i još 8 korisnika su tipovali utakmicu
Slučaj Šajber Da ne ispadne kako je samo današnji fudbal sumnjivo regularan a da je nekad bilo sve čisto.Sledi kratko podsećanje na čoveka koji je jedini pokušao da lopovluku stane na rep i u tome delimično uspeo. Slučaj - Šajber "Slučaj Šajber" se primarno odnosi na skandal u jugoslovenskom fudbalu iz 1986. godine, kada je tadašnji predsednik Fudbalskog saveza Jugoslavije Slavko Šajber poništio celo poslednje kolo Prve savezne lige zbog dokaza o nameštanju utakmica. Fudbalski skandal 1986. Ovaj slučaj je bio jedan od najkontroverznijih događaja u istoriji jugoslovenskog sporta. Poništenje kola: Slavko Šajber je, nakon što su se pojavili dokazi o nameštanju rezultata u poslednjem kolu sezone 1985/86, doneo odluku o poništavanju svih deset utakmica tog kola. "Šajberova lista": Odluka je usledila nakon što su se na "Šajberovoj listi" našli klubovi osumnjičeni za učešće u neregularnostima, uključujući Crvenu zvezdu i Partizan. Posledice: Klubovi su morali ponovo da odigraju utakmice, a oni koji su odbili su kažnjeni. Slučaj je imao dugoročne posledice po integritet lige i izazvao je velike podele u jugoslovenskom fudbalu.
XS SM MD LG XL XXL