Polet
Banat (Č)
Bilećanin iz jedinice u dvojku
01.10.2023 Stevan Davidović

Kapiteni Branislav Koledin i Nemanja Magovčević, sa sudijama pre početka utakmice (foto: Stevan Davidović)

U premijernoj utakmici 8. kola Područne lige Zrenjanin, u Novom Bečeju viđena je više nego uzbudljiva fudbalska predstava, između domaćeg Jedinstva i Bilećanina iz Sečnja, sa triler završnicom.

Početak susreta, povratnika u ovaj stepen takmičenja, protekao je u znaku domaće ekipe, koja je nošena prošlonedeljnom pobedom (7:0) odlično otvorila utakmicu. Izabranici trenera Dragana Vukajlović došli su do vođstva već u 14. minutu, golom Uroša Veselinovića, da bi 5 minuta kasnije iz slobodnjaka, Strahinja Josimović pogodio živi zid, a potom povratnu loptu uputio ka golu gostiju, koju je Danijel Horvat odbio, ali samo do, u ovoj utakmici kapitena Branislava Koledina, koji iz neposredne blizine dovodi svoj tim u vođstvo 2:0. Goste iz Sečnja to nije obeshrabrilo, pa je u 37. minutu posle centaršuta sa desne strane najviši u skoku bio Strahinja Ognjenović, koji glavom smanjuje prednost domaćina (2:1), što je bio i rezultatu u poluvremenu.

U nastavku sasvim druga slika, fudbaleri Bilećanina krenuli su na sve ili ništa, prosto opsedali gol domaćina, koji je iz kontranapada imao nekoliko prilika da postigne gol i reši pitanje pobednika. U 82. minutu gosti su dobili kazneni udarac, pošto je Vladan Arsenov igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a siguran realizator bio je Borislav Vučković za 2:2.

U poslednjih deset minuta dogodio se retko viđen preokret, domaći su izveli nekoliko brzih napada, a kolosalnu priliku imali su u 87.minutu, kada je posle brze akcije Strahinja Josimović sa 5-6 metara promašio prazan gol, pošto je loptu uputio preko gola. Taj promašaj, kao da je šokantno delovalo na domaće fudbalere, pa su u samom finišu sopstvenim greškama, od gotovog načinili veresiju. Posle jedne dubinske lopte golman Barkoci je nespretno istrčao, a lopta pored njega došla do Miloša Miloševića, kojem nije bilo teško da postigne gol za 2:3. U nadoknadi vremena, još jedna nespretna reakcija odbrane, sudarili su se, možemo slobodno reći tragičar ovog susreta, Vladan Arsenov i golmana Barkoci, a lopta došla do najboljeg pojedinca utakmice Ognjenovića, koji je kompletirao šok domaćih navijača, za konačnih 2:4.

U 9. kolu Jedinstvo igra u Zrenjaninu sa ŽFK Banatom, dok Bilećanin u komšijskom derbiju  dočekuje  Radnički 1911 iz Jaša Tomića.

Jedinstvo - Bilećanin 2:4 (2:1)

Novi Bečej: Stadion kraj Tise. Gledalaca 100. Sudija: Milan Gaborov (Zrenjanin). Strelci: Veselinović 14, Koledin 20. za Jedinstvo, a Ognjenović u 37. i 90, Vučković u 83. iz penala i Milošević u 89. minutu za Bilećanin. Žuti kartoni: Arsenov (Jedinstvo), Juhas (Bilećanin).

Jedinstvo: Barkoci 5, Perić 6, Obradović 5 (Kevrešanov 6), Mesaroški 5 (Ćirić), Veselinović 6, Salihović 5, Arsenov 5, Koledin 7 (Farkaš), Mihajlović 7, Josimović 6, Kovačev 7

Bilećanin: Horvat 7, Ognjenović 8 (Selimi), Mirković 6, Juhas 6, Magovčević 6 (Manger 6), Vujović 7, Trišić 6 (Žerajić), Milošević 7, Skoko 6, Vučković 7

Piše: Stevan Davidović