Meševo
Žitorađa
Maksimalan učinak "staklaraca" u prolećnom delu, protiv Timočanina upisali treću pobedu

Nova radost paraćinskih "belih"; foto M. Đ. za srbijasport.net

SFS Borac nastavlja sa odličnim prolećnim rezultatima. Posle pobede kod kuće nad GFK Jagodinom (1:0) i u Žitorađi (4:0), „staklarci“ su na domaćem terenu savladali dobro organizovanu ekipu Timočanina i učvrstili se u gornjem domu Srpske lige „Istok“.

Knjaževčani su se predstavili u solidnom izdanju na terenu pored Crnice. Napadali su u uvodu, uz povoljnu šansu Matije Petrovića, udarcem sa desne strane. Uzvratio je Petković iz redova domaćina, udarcem glavom sa peterca, iznad okvira gola. Penal u devetom minutu za Paraćince, Maljković je igrao rukom ispred gola i sudija Pešić bez dvoumljenja pokazao je na penal. Iskusni Nenad Simić je šutirao, a lopta je pogodila stativu i otišča u gol aut.

Neiskorišćen jedanaesterac nije poremetio igru SFS Borca, Conić je u 18. minutu izveo brzu akciju i uposlio Simića, a najefikasniji igrač domaćina rutinski zatresao mrežu. Četiri minuta kasnije, mladi golman Knjaževčana Babalj odbranio je slobodan udarac Simića sa dvadeset metara. Do odlaska na odmor napadi na obe strane, uz greške u završnici i bez realizacije.

Šansa za „staklarce“ početkom drugog poluvremena, Conić je šutirao sa šesnaesterca, lopta je prošla pored stative. Uzvratio je iskusni Ivica Jovanović u 59. minutu, udarac rezerviste Timočanina iz izgledne pozicije odbranio je talentovani golman Dimitrije Radojković.

SFS Borac je povećao prednost posle kornera Zlatkovića, najviši u skoku bio je mladi Ilija Svrzić i udarcem glavom zatresao mrežu. Borbeni gosti se nisu predavali, smanjili su posle kornera, najprisebniji u gužvi bio je Pavle Đorđević i savladao Radojkovića. Staklarci su zasluženu pobedu potvrdili u finišu, brzu akciju je započeo zapaženi Marković, nastavio iskusni Simić, a gol postigao odlični Nemanja Conić, za aplauze iz dobro popunjenog gledališta.

SFS Borac u sledećem kolu gostuje Dunavu u Prahovu, a Timočanin dočekuje tim Radničkog iz Svilajnca.

SFS BORAC - TIMOČANIN 3:1 (1:0)

STADION: SRC Borac. GLEDALACA: 400. SUDIJA: Stefan Pešić. POMOĆNICI: Nemanja Kostić i Miljan Antić (svi iz Leskovca). STRELCI: N. Simić u 18, Svrzić u 71. i Conić u 83. za SFS Borac, Đorđević u 75. minutu za Timočanin. ŽUTI KARTONI: Petković, Conić, Gajić, Zlatković (SFS Borac), Maljković, Jović, trener Vidojević (Timočanin).

SFS BORAC: Radojković, Maksimović (od 46. Marković), Lazić, Mirkailo, Gajić, Veljković, Conić (od 87. Crnković), Zlatković (od 74. Milenković), Simić (od 87. Petrović), Petković, Svrzić (od 84. Vučić).

TIMOČANIN: Babalj, Milojković (od 68. Božić), Maljković, Stojanović, Zdravković, Đorđević, Živić, Videnović (od 55. Jović), L. Petrović (od 55. Jovanović), Mladenović, M. Petrović.