GFK Sloboda
Metalac
GFK Sloboda
Mačva
"Kanarinci" cvrkutali samo prvo poluvreme, u drugom ih "majstori" zatvorili u kavez

Susret dva tima koja vode grčevitu borbu za opstanak odigran je na veoma teškom terenu za igru, zbog obilnih padavina bio je natopljen vodom i više je nalikovao obližnjem plivalištu na "11.aprilu". Takvim uslovima brže su se prilagodili igrači gostujuće ekipe, posle kornera u 14. minutu najviši u skoku bio je Rađen i loptu poslao u mrežu. Glavni sudija je najpre poništio pogodak zbog ofsajda na signaliziranje pomoćnika, ali je posle konsultacija sa njim pokazao na centar. Pre ovog gola u 10. minutu se zbio jedan zanimljiv detalj kada je Pešukić u želji da uputi centaršut loptu zahvatio efeom i ona je od prečke gola gostiju završila van terena.
Mogao je potom Nuredini da poravna rezultat, ali u 21. i 28. minutu nije bio dovoljno koncentrisan, pa je mreža "kanarinaca" ostala netaknuta. Radnički ne koristi izglednu priliku ni u 32. minutu, Krapuhin je uputio oštar centaršut na prvu stativu, na loptu je natrčao Đokić i poslao je tik iznad prečke. Do isteka prvog poluvremena domaći terensku inicijativu ne uspevaju da pretoče u gol, tako da Novosađani iz jednog jedinog udarca u okvir gola imaju minimalnu prednost.
Novobeograđani su puno aktivniji i u nastavku, a u 53. minutu intervencijom se istakao golman Novog Sada Đulčić odbranivši snažan šut Simčevića sa ivice kaznenog prostora. Na isteku sat vremena igre Pešić je pripretio gostima volej udarcem sa desetak metara, lopta je otišla iznad gola. Kanonada je nastavljena i dva minuta kasnije Nuredini je uputio udarac sa oko 12 metara, odbranom se ponovo istakao Đulčić. Gosti preko iskusnog Varge prete iz kontranapada u 68. minutu, lopta je nakon njegovog šuta završila na gornjem delu prečke. To je ujedno bilo sve od njih što su prikazali u drugom poluvremenu.
Radnički ipak dolazi do izjednačenja u 77. minutu iz kaznenog udarca koji je uspešno izveo kapiten Đokić, prethodno je Vrekić neoprezno u svom kaznenom prostoru oborio Nuredinija. Domaći neprestano napadaju, a u 87. minutu nemaju sreće i da povedu, Odžo sa svega par metara glavom šutira pravo u Đulčića. Isti igrač ipak dovodi Radnički u vođstvo minut kasnije i totalno preokreće rezultat, da bi tačku na veoma dobru predstavu tima sa Novog Beograda stavio drugi Nigerijac Ikporo u četvrtom minutu zaustavnog vremena za konačnih 3:1.
Veoma vredna pobeda Novobeograđanima će dosta značiti u nastavku prvenstva, dok Novi Sad sa ovakvom igrom nema šta da traži u prvoligaškim rangu takmičenja. Radnički u utorak od 13 časova dočekuje Mladost GAT, u zaostaloj utakmici iz 9. kola, dok Novi Sad dan kasnije igra u Čelarevu, gde nastupa kao domaćin, protiv Radničkog iz Sremske Mitrovice.

RADNIČKI (NB) - NOVI SAD 3:1 (0:1)

STADION: FK Radnički. GLEDALACA: 70. GL.SUDIJA: Jakovljević Mladen. POM.SUDIJE: Pešović Milan i Nedeljković Milan. STRELCI: Đokić 77. (k.u.), Odžo 88. i Ikporo 90+4.min (Radnički NB), Rađen 14.min (Novi Sad). ŽUTI KARTONI: Lukić, Krivokapić i Odžo (Radnički NB), Vrekić, Ilić i Mitrović (Novi Sad).
RADNIČKI (NB): Radojičić, N.Nedeljković, Pešukić (Ikporo), Nuredini (Kukolj), Škorić, Pešić, Lukić (Koca), Đokić, Krivokapić (Knežević), Krapuhin (Odžo), Simčević.
NOVI SAD: Đulčić, Varga, Kožović, Čolić (Vlalukin), Rac, Furtula (Krstić), Vrekić (Mitrović), Mabula (Stojanović), Blagojević, Rađen, Ilić (Serdar).

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Mozzart Bet Prva liga Srbije Radnički (NB) RFK Novi Sad 1921