Novi Pazar
TSC

Crvena zvezda ubedljiva u Subotici

05.04.2023 FK Spartak

Crvena zvezda je došla do ubedljive pobede u Subotici od 4:1 Poveli su gosti u 7. minutu, Spartak poravnao samo minut kasnije. Sredinom prvog poluvremena Katai vraća prednost crveno-belima koji u nastavku utakmice sa dva nova gola overavaju novu prvenstvenu pobedu za 21 bod viška u odnosu na drugoplasirani tim.

Crvena zvezda je diktirala tempo od samog početka utakmice. Prvi udarac uputio je Srđan Mijailović u 2. minutu međutim golman Dubljanić je to lako zaustavio. Poveli su beograđani u 7. minutu, golman Miloš Dubljanić je nepotrebno istrčao, iskoristio je to brzi Bukari koji je zaobišao golmana i pored dvojice odbrambenih igrača loptu iskosa sa leve strane sproveo u mrežu za 0:1. Spartak je brzo odgovorio i već u sledećem minutu poravnao rezultat. Srećković je izveo korner sa leve strane najviši i najspretniju u šesnatercu gostiju bio je Noboru Shimura koji glavom loptu šalje pored Borjana za 1:1.

Crvena zvezda je ponovo preuzela kontrolu igre. Šansu za novo vodstvo imao je Katai glavom u 18. minutu. Do novog vodstva Crvena zvezda je došla u 21. minutu kada se stvorila gužva u šesnaestercu Spartaka. Napravljen je faul nad Erakovićem i nakon konsultacije iz VAR sobe dosuđen je panal za Crvenu zvezdu. Pogodio je Katai sa bele tačke, ali je penal ponovljen zbog ranijeg ulaska Bukarija u šesnaesterac. Katai je i drugi put bio siguran za 1:2. Šanu za povećanje prednosti imao je Rakonjac u 29. minutu. Izveli su subotičani dobar napad u 35. minutu, Srećković je prošao po levoj strani i naterao Viga da ga zaustavi prekršajem na 17 metara od gola. Loše izveden slobodan udarac završio je u živom zidu protivnika. Spartak se u finišu prvog poluvremena oslobodio pritiska ali nije uspeo ponovo da ugrozi gol protivnika.

Početkom drugog poluvremena Addo je pokuašo da iznenadi Borjana. U 51. minutu Todoroski je izveo lukav slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora. Očekivao je Borjan da će napadač Spartaka loptu iz slobodnog udarca centrirati, međutim Todoroski je direktno šutirao na gol i umalo iznenadio golmana Crvene zvezde.

Gosti su povećali prednost u 55. minutu odličnim golom Kangve, koji je uputio precizan šut sa oko 25 metara za 1:3. Samo minut kasnije Bukari je mogao da poveća prednost, ali ovaj put golman Dubljanić je bio siguran. Dve šanse propustio je i Rakonjac čiji šutevi glavom odlaze preko gola. Opao je tempo igre nakon novog gola Crvene zvezde. Konačan rezultat postavio je Katai u 82. minutu iz slobodnog udarca sa oko dvadeset metara, precizno je šutirao i loptu od stative poslao iza gol linije za 1:4.

Spartak Ždrepčeva krv – Crvena Zvezda 1:4 (1:2)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 4.000 Sudija: Danilo Nikolić. Strelci: 0:1 Bukari (7.), 1:1 Shimura (8.), 1:2 Katai (23.), 1:3 Kangva (55.), 1:4 Katai (82. minut)

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Tošeski  (62. Tumbasević), Ostojić, Dunđerski, Šimura, Addo, Todoroski (63. Bureković, – 81. Đurasović), Bogićević, Srećković, Vitorović, Hristić (81. Abraham).

Crvena Zvezda: Borjan, Vigo, Eraković, Dragović (65. Leković), Rodić (73. Lazar Nikolić), Mijailović, Kangva, Bukari (83. Mituljikić), Prucev (65. Ivanić), Katai, Rakonjac (73. Mitrović).

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Spartak ŽK Crvena zvezda