33'

Čumić dao gol, pa promašio penal za pobedu, remi sa Radnikom

24.02.2023 fkvojvodina.rs

Detalj sa meča - foto: fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine remizirali su sa ekipom Radnika rezultatom 1:1 u 23. kolu Mocart Bet Super lige Srbije.Jedini pogodak za Vojvodinu postigao je Nikola Čumić u 19. minutu, a isti igrač je u 90. promašio i penal pri rezultatu 1:1.

Već u trećem minutu gosti su poveli, Mamadu Traore je izgubio loptu, koju mu je ukrao Makarić i na drugoj stativi proigrao Danoskog za 0:1. Voša je posle primeljnog gola želela što pre da se vrati u meč i krenula u ofanzivu i prvu šansu imala u 11. minutu. Prvo je sa nekih 12 metara gađao Čumić, čiji je udarac izblokiran, na odbijenu je potom naleteo Zukić koji je sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola.

U sledećoj prilici, u 19. minutu, Vojvodina je izjednačila osmim golom u sezoni Nikole Čumića. Zukić je izveo korner, Oreščanin je na kratko izbio loptu do Malbašića, koji je glavom gađao na drugu stativu, a tamo je na pravom mestu sačekao Čumić – 1:1.

U 28. minutu Simić je bio blizu da preokrene rezultat, Baraj je centrirao sa desnog boka, a Vošin ofanzivac nije najbolje zahvatio loptu koja je prošla metar pored stative. Do odlaska na odmor nije bilo većih prilika, a onda je na pauzi Milan Rastavac odlučio da napravi prvu izmenu, uveo je Uroša Nikolića umesto Veljka Simića.

Upravo je Nikolić u 53. minutu izveo odličan prekid, pogodio je Traorea na drugoj stativi, štoper Voše je gađao glavom, ali je njegov udarac odbranio golman Ranđelović. U 61. minutu Voša je izvela lepu akciju, Čumić je petom proigrao Đorđevića, ovaj centrirao do Baraja, ali je njegov udarac u završio pored gola. Radnik je prvu šansu u drugom delu imao u 70. minutu, posle kornera glavom je gađao Abubakar, ali je na mestu bio Carević.

Milan Rastavac je pokušao novim izmenama da promeni ritam utakmice, uveo je Milosavljevića i Ljubisavljevića, potom i u poslednjih 15 minuta Miloševića i Vukčevića, te na taj način najavio poslednju ofanzivu. U 88. minutu Vojvodina je imala stopostotnu šansu, Milošević je čekao loptu na drugoj stativi, ali je u poslednjem trenutku siguran pogodak sprečio Stojanović.

Samo minut kasnije, Bondarenko je oborio Miloševića, a sudija Milanović pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Čumić, ali je njegov udarac po sredini gola nogama odbranio golman Ranđelović. Voša do kraja nije uspela da preokrene rezultat i dođe do pobede, te je ovo treći remi „stare dame“ u drugom delu sezone.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Carević, Bjeković, Vitas, Traore (od 67. Ljubisavljević), Đorđević, Zukić (od 67. Milosavljević), Topić, Baraj (od 74. Milošević), Simić (od 46. U. Nikolić), Čumić, Malbašić (od 74. Vukčević).

Radnik: Ranđelović, Jokić, Bondarenko, Makarić, Subotić (od 74. Dražić), Oreščanin, Stevanović, Lazić, Abubakar, Radulović (od 84. Stojanović),  Danoski (od 60. Đuronić).

Izvor: fkvojvodina.rs

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Vojvodina Radnik