GFK Dubočica
Železničar (P)
Timok 1919 u poslednjoj sekundi izvikao bod na Kraljevici

Detalj sa meča Timok 1919 ā€“ IMT

U 3. kolu Prve lige Srbije Timok je danas odigrao prvu utakmicu na svom terenu protiv ekipe IMT iz Novog Beograda. Pred oko 500 gledalaca po idealnom vremenu, gosti su pokazali malo viÅ”e od igre ali su zaječarci izvukli bod na svom terenu i nastavili niz od skoro tri i po godine bez poraza na Kraljevici. Timok je krenuo bojažljivo bez prave Å”anse za gol. Igor Pantić je u 10. minutu pokuÅ”ao Å”utem sa 15-tak metara ali preko gola golmana Andrije Katića. U 18. minutu je oboren kapiten zaječaraca MiloÅ” Cvetković ali je slobodan udarac sa nekih 20-tak metara sa leve strane slabo izveo najbolji strelac Timoka Ivan Dragićević. Odmah u narednom napadu gosti su doÅ”li do prednosti preko Vladimira Lučića koji je iz kontra napada nesmetano uÅ”ao u Å”esnaesterac i poslao loptu u levi donji ugao golmana Aleksandra Jovanovića (0:1). Gosti su imali veći posed lopte i do kraja poluvremena stvorili joÅ” jednu priliku ali je UroÅ” Stamenić Å”utirao tik pored leve stative.

U nastavku Timok je zaigrao agresivnije i stvorio nekoliko idealnih Å”ansi za gol. Prvo je Igor Pantić u 48. minutu Å”utirao u okvir gola a u 53. minuta rezervista Nenad Kačar se odlično oslobodio čuvara, uÅ”ao u Å”esnaesterac sa leve strane i dodao povratnu loptu do nigerijca Kingslija koji je sa penala Å”utaro preko prečke. Do kraja regularnog dela utakmice vođena je borba na sredini terena bez izglednijih Å”ansi za gol. U zaostavnom vremenu, bukvalno u poslednjoj sekundi produžetka od tri minuta, kada je nekolicina gledalaca polako napuÅ”tala stadion pod Kraljevicom, na dubinsku loptu istrčao je golman IMT-a Andrija Katić i u doskoku preÅ”ao liniju Å”esnaesterca Å”to je sudija Nikola Bikić iz Zrenjanina odlično video i dosudio indirektan udarac. Najiskusniji u ekipi Timoka Ivica Jovanović preuzeo je odgovornost da Å”utne i pogodio za 1:1 i veliku radost zaječaraca.

TIMOK 1919 ā€“ IMT 1:1 (0:1)

ZAJEČAR: Gradski stadion na Kraljevici. Gledalaca: 500. Sudija Nikola Bikić (Zrenjanin), pomoćnici Ilija Lovre (Novi Sad) i Goran Å ain (VrÅ”ac). Strelci: Vladimir Lučić u 19 minutu (IMT) i Ivica Jovanović u 90+3 (Timok 1919). Žuti kartoni: Marko Milenković, MiloÅ” Cvetković i Ivica Jovanović (FK Timok 1919) i Andrija Katić (IMT)

TIMOK 1919: A. Jovanović, O. Nikolić (Kačar), Pantić (I. Jovanović), Dragićević (Ristić), Gardić (Marko Cvetković), Božović, Blagojević, Milenković, Nnaji Kingsley (Anđelović), MiloÅ” Cvetković, Mitrović
IMT: Katić, Petrović, GliÅ”ić, Stefanović, Lučić (Njamculović), Damjanović, Stamenić (VukaÅ”inović), Džinović, Lukić, Radočaj (Mesarović), Lazović (Todorović)