41'
Simić i Topić za prvu prvenstvenu pobedu Vojvodine!
08.08.2021 fkvojvodina.rs

Detalj sa meča - foto: fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom "Karađorđu" ekipu Voždovca rezultatom 2:0 (2:0) u četvrtom kolu Super lige Srbije. Strelci za Vojvodinu bili su Veljko Simić u 24. i Mirko Topić u 37. minutu.

Vojvodina je bila konkretnija od samog početka i pripretila preko Simića, ali je i Voždovac ubrzo uzvratio preko Stanisavljevića koga je zaustavio Vukliš.

Bolju igru Voša je krunisala u 24. minutu, Topić je proigrao Novevskog na desnom boku, ovaj sačekao pravi trenutak da pošalje oštru loptu na drugu stativu, a tamo je sačekao Veljko Simić za 1:0.

Voždovac je uzvratio odmah nakon primljenog gola, Vujnović se našao ispred Vukliša u petercu, ali je golman Vojvodine nogama zaustavio veću opasnost po gol.

Vojvodina je uspela da duplira vođstvo u 37. minutu, Novevski je ponovo asistirao, ovaj put iz kornera, a Topić glavom matirao golmana Prekovića za 2:0.

Odmah na startu drugog dela igre usledio je kratak prekid, Busnić i Vojnović su se sudarili glavama, usledila je lekarska pomoć i srećom nijedan igrač nije doživeo težu povredu, pa je meč nastavljen nakon nekoliko minuta. Slavoljub Đorđević je u 55. minutu napravio dvostruku izmenu, ušli su Maksimović i Bastajić, a zasluženi odmor dobili Busnić i Veljko Simić, da bi ubrzo i Zukić zamenio kapitena Čovića, a Jeličić Cucina.

Prvi i jedini udarac u okvir gola u nastavku imao je Milojević, čiji je pokušaj iz slobodnjaka na isteku sata igre zaustavio Vukliš. U drugom poluvremenu, Voša je stala na loptu, nije igrala mnogo prema protivničkom golu,  a kako je vreme odmicalo, Voždovac nije imao snage da ozbiljnije ugrozi gol Vukliša.

Voša je upisala prvu pobedu ove sezone i sada ima četiri osvojena boda i meč manje, zbog odložene utakmice protiv Mladosti u Lučanima.

Treneri Slavoljub Đorđević i Predrag Rogan na teren su izveli sledeće sastave:

Vojvodina: Vukliš – Cucin (od 65. Jeličić), Kovačević, Stevanović, Devetak – Busnić (od 55. Maksimović), Topić – Novevski (od 75. Vukadinović), Čović (od 65. Zukić), Simić (od 55. Bastajić) – Kabić.

Voždovac: Preković, Bogdanović, Milosavljević, Stanisavljević, Lasikas, Mijailović, Vujnović, Milojević, Purtić, Ivezić, Hajdin.