Napredak
Zlatibor
Vujadinović za Slogino slavlje

Detalj sa utakmice košarkaša Sloge

Posle dva vezana poraza na startu nove sezone, Sloga je konačno zaigrala u svom dvorištu i posle dve godine ugostila jedan tim u okviru KLS. Vrščani su kraj Ibra došli posle polovičnog učinka u prva dva kola, a Sloga nije imala izbora, tražila se pobeda. Banaćani su poveli 7-0 iskoristivši seriju promašaja domaćih od kojih su neki bili neverovatni.Sloga se preko Vujadinovića vratila u igru,ali nova serija gostiju preko Dimića i Gazibegovića i vođstvo od 18-10 nateralo je klupu Sloge da zatraži i prvi tajm aut. Posle kratkog predaha domaći su serijom 6-0 zaključili prvu četvrtinu. Vujadinović je pogodio trojku, prvu za Slogu u ovom meču za konačnih 16-18 posle prvih deset minuta. Sloga je početkom druge četvrtine povela poenima Petrovića 21-10, ali su Vrščani preko Gazibegovićai Simića povratili vođstvo. Na dva minuta pre odlaska na veliki odmor Sloga je drugi put došla u vođstvo trojkom Radića 31-30. Isti igrač je novim poenima Slogi doneo vođstvo 36-30, ali je Simić trojkom stavio tačku na ovaj deo utakmice i Sloga je imala minimalnu prednost na poluvremenu 36-35.

Na početku drugog poluvremena ponovo je Radić doneo Slogi prednost 44-40, ali su "belima" suđena dva namerna faula. Dimić se nadavao poena sa linije penala i Vrščani su opet bili u vođstvu. Tada su Mirković, Radić i Vujadinović režirali preokret i doneli Slogi vođstvo 52-47. Do kraja treće četvrtine vodila se velika borba,ali je Sloga sačuvala vođstvo 64-58. U 32.minutu Sloga je prva došla do dvocifrene prednosti 70-60 zahvaljujući razigranom Vujadinoviću. Uzvratili su Vrščani trojkama Nedeljkovića i Živanovića, pa je Saša Pavlović, strateg "belih" morao da zatraži predah. Finiš utakmice, poslednja dva i po minuta, na semaforu egal 77-77,a igra nerava je donela pobednika. Simić i Dimić su poenima doneli gostima vođstvo 83-79. Onda je usledila reakcija domaćih, Radić i trojka Tomaševića za vođstvo 84-83, 36 sekundi pre kraja meča. Vujadinović je sa dve dobre odbrane i košem sa linije penala zaključio utaimicu i obezbedio Slogi prvu prvenstvenu pobedu 85-83.

SLOGA – VRŠAC 85 - 83 (16-18,20-17, 28-23, 21-25)

Nova hala sportova u Kraljevu. Bez gledalaca Sudije: Glišić, Strika (Beograd), Kovačević (Užice).

SLOGA:Džamal King 4, Petrović 2, Spasojević,Stojanović 11 (17 sk), Radić 28 (8sk), Mirković 14 (8 sk, 5 as), Šević, Vujović, Tomašević 3, Šnajder 1, Kone 2, Vujadinović 22 (9 sk, 8 as).

VRŠAC: Simić 25 (5 as), Dukić, Jovanović, Nedeljković 3, Dženkins 6 (10 sk), Majstorović, Gazibegović 10 (6 sk), Savović, Dimić 27 ( 8sk), Živanović 12 (6 sk), Pavlović, Jeković.