Konstantin
Borac Mozzart Sport
AKLS: Sloga – Vršac 104:93
21.02.2013 A. Daišević

Gladni pobeđuju stotkom. I pored činjenice da mesecima ne primaju plate, da nemaju osnovnih uslova za rad, da moraju da fizikališu da bi preživeli Slogini košarkaši su skupili hrabrosti da pred oko 1000 gledalaca u svojoj dvorani odigraju jednu od najboljih partija ove sezone i zasluženo pobede veoma dobri Vršac. Gosti su samo u jedom trenutku imali vođstvo u ovom meču i to polovinom treće četvrtine kada su serijom 25:9 nadoknadili minus od 15 poena i poveli 66:65. Sloga je uzvratila serijom 14:4 i vratila meč u okvire onoga što smo gledali od samog početka. Vrlo dobro su puleni Zorana Milovanovića otvorili utakmicu, već u 5. minutu razigrani Blagojević i Marelja doneli su Slogi vođstvo 15:6 a dva minuta kasnije posle trojke Bojana Popovića Sloga je imala i prvu dvocifrenu prednost - 22:11. Na prvi mini odmor beli su otišli sa vođstvom od 29:17, ali je drugu četvrtinu bolje počeo gost, serija poena Cvetkovića i dobrih prodora Miloševića omogućili su Vrščanima da se vrate u rezultatski egal u 16. minutu bilo je 38:35 ali je Sloga do kraja prvog poluvremena sjajnom rolom Marka Popovića, te iskusnog Trivunovića stigla do 15 poena viška. Treći period i rezultatski preokret smo već opisali, a u poslednjoj četvrtini na terenu je postojao samo jedan tim i to je bila Sloga. Aplauzi i podrška sa tribina nisu prestajali do poslednjeg sudijskog zvižduka, a Marko Popović je virtuoznim potezima na terenu predvodio svoj tim do pobede vredne opstanka i do pobede koja je pokazala kakav karakter ima ova generacija Sloginih košarkaša. - Zahvalio bih se navijačima koji su po ko zna koji put pokazali da su najbolja publika u našoj ligi i koji nas prosto nose da uradimo i više od mogućeg. Obećali smo pobedu protiv Vršca, obećanje smo ispunili, ali više od ovoga ne može. Dogovorili smo se da narednu utakmicu u Kraljevu protiv Smedereva nećemo odigrati ukoliko nam se ne isplati deo dugovanja - naglasio je posle meča Nikola Otović, mladi plejmejker Sloge.

Kraljevo – hala sportova. Gledalaca: 1000. Sudije: Pecelj, Milojević, Peulić.
SLOGA: M. Popović 17 (5-3), B. Popović 7, Blagojević 10 (1-1), Marelja 25 (7-3, 8 sk), Vuletić 10 (2-0), Jovičević 2, Jaćović 2, Ristić, Otović 10, Bogavac, Janjušević 5, Trivunović 16.
VRŠAC: Vuksanović 2, Nikolić 3, Mitrović 18 (6-6), Radović 18 (2-2, 14 sk), Milošević 16 (5-3), Cvetanović, Jeftić 6, Selaković, Novak 8, Cvetković 18, Maravić 4, Apić15.