Dinamo 1945
Bečejci oravdali ulogu favorita
19.05.2021 V. Jankov

Pred golom Dunavakraj Tise - foto: V. Jankov

Rutinskom igrom Bečejci su opravdali ulogu favorita i stigli do novih bodova protiv Dunava. Da su bili iole skoncentrisaniji pred golom gostiju, pobeda bibila i ubedljivija.

Do prvog gola stiglose u 12.minutu. Kobiljski je centrirao sa leve strane, Krajinović jeprihvatioloptu na desnom boku i vratio je u sredinu, a Strahinja Ilićpravovremeno utrčao i postigao gol za 1:0. Bečejci su duplirali vođstvo u 34. minutu iz jedanaesterca. Prethodno je Tomčić proigrao Ilića, a kapiten gostiju Petar Marković ga oborio i odlični sudija DavidĐumić je bez dvoumljenja pokazao na belu tačku. Siguran egzekutor bio je Ilija Tutnjević. I kada su svi očekivali da će se na odmor otići sa 2:0, Šoškić je centrirao sa desne strane, a  Kramer kraj statične odbrane domaćina iz pluvoleja poslao loptu u mrežu.

U nastavku ataci Bečejaca, ali bez mirnoće i strpljenja u završnom pasu. Najbliži pogotku bili su u 71. minutu. Prvo je Ilić u slolo prodoru nanizao nekoliko ograča gostiju, ali je izbudio samo udaraciz ugla, posle kojeg je Todorović visoko skičio i glavom šutirao za malo kraj gola.Izgledalo je da će Uroš Marković odoleti do samog kraja, ali se mreža, ipak, zatresla u 90.  minutu. Tomić je izveo udarac iz ugla, a Tatić bio najviši u skoku kod druge stative i glavom smestio loptu u mrežu za konačnih 3:1i svoj „prvenac“ u seniorskoj konkurenciji.

OFK Bečej 1918 - Dunav 3:1 (2:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Bez gledalaca. Sudija: David Đumić (Bačka Topola) 8. Strelci: 1:0 Ilić u 12, 2:0 Tutnjević u 34. (11 m),2:1 Kramer u 41, 3:1 Tatić u 90.minutu. Žutikartoni:Preradov (OFK Bečej 1918),a Alijagić i Milisavljević (Dunav). Igrač utakmice: Strahinja Ilić (PFK Bečej 1918).

OFK Bečej 1918: Barjaktarov -, Milin 7 (od 46. Hasičić 6,5), Vorgučin 7, Todorović 7 (od 83. Tatić -), Preradov 6,5 (od 76. Jelić -), Tutnjević 7,5, Tomić 7,5, Krajinović 7 (od 72. Mastilo -), Ilić 7,5, Tomčić 7, Kobiljski 7 (od 46. Tišma 7).

DUNAV: U. Marković 6, Kramer 6,5, P. Marković 6 (od 46. Vukašinović 6), Koštić 6, Kosović 6 (od 46. Krantić 6), Radonjić 6, Jovanović 6, Petrović 6, Šoškić 6,5, Nikolić 6 (od 56. Milisavljević 6), Alijagić 6 (od 62. Pavlović -).