Dinamo 1945
Novosađani zasluženo odneli bodove iz Bečeja
17.03.2021 V. Jankov

Uglavnom se igralo pred golom Bečejaca - foto: V. Jankov

Lider je lako pregazio Tisu i odneo bodove u novosadsko Novo naselje. Sve vreme su Novosađani diktirali tempo, opsedali gol domaćina, promašili penal, a onda u nastavku krunisali nadmoćnost i zasluženo pobedili. Imajući u vidu da su Bečejci nastupili bez Ilića, Preradova i Tomčića, te da su na samom početku drugog poluvremena ostali bez Todorovića, koji je povredio rame i napustio teren, posao im je bio olakšan.

Jelić je prvi pripretio u 14. minutu, ali je njegov šut glavom odbranio Milovanov. Divac je mogao više u 20, kao i na suprotnoj strani Nijemčević u 39. minutu. I kad su svi očekivali da sudija odsvira kraj prvog poluvremena, on je pokazao na belu tačku. Divac je šutirao, Milovanov odbio loptu na koju je natrčao Stanić i posle njegovog šuta lopta je pogodila Milina u ruku, pa je sudija dosudio najstrožu kaznu. Renić je šutirao kraj leve stative.

Kako se krenulo s nastavkom, Todorović se povredio i morao je da napusti teren, a već posle prve akcije gosti su poveli u 52. minutu. Asani je povratnom loptom uposlioŠvonju, koji sa 18 metara prizemnom loptom pogađa desni donji ugao nemoćnog Milovanova. To je olakšalo posao gostima, koji su, uglavnom,  igru prebacili na polovini domaćina. Asani je pokušao u 70. minutu, ali je lopta otišla kraj gola. Sedam minuta kasnije Kaurin se izborio za povoljnu poziciju, ali je loše završio akciju. Dva minuta pre kraja Vukaljević je lepo prošao po levoj strani i centrirao, a Asani sve pratio i završio akciju pogotkom za konačnih 0:2.

OFK Bečej 1918 - Mladost GAT   0:2  (0:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Bez gledalaca, Sudija: Tomislav Mudrinić (Bačka Palanka) 8. Strelci: 0:1 Švonja u 52, 0:2 Asani u 88.minutu. Igrač utakmice: Elmir Asani (Mladost GAT).

OFK Bečej 1918: Milovanov 6,5, Nađ 5,5, Vorgučin 6, Todorović 7 (od 47.Jakovljević 6), Milin 5,5 (od60. Ostojić 6), Tutnjević 6, Mastilo 6 (od 60. Jelić 6), Tomić 6,5, Nijemčević 6, Mitrović 6, Kobiljski 5,5 (od 46.Krainović 6).

Mladost GAT: Dražić -, Stanić 6,5 (os 46. Vukaljević 7), Slijepčević 7, Jelić 7 (od 70.Đekić -), Jovanović 7, Švonja 7,5, Gojković 7,Renić 6 (od 46. Kaurin 6,5), Radović – (od 28. Asani 7,5), Popović 6,5, Divac 7.

Srpske lige Srpske lige Srpska liga Vojvodina Bečej 1918 Mladost (NS)