Radnički 1905
0 0 pre 3 godine
1 komentara
draca94
Fk "Obilić" uložio žalbu na utakmicu. Komesar za takmičenje utakmicu registruje postignutim rezultatom.
pre 3 godine 0 · 0

Gol
43'
Gol
16'
Gol
2'

Srbobran "petardom" došao do prve pobede

30.08.2020 draca94

Kakav su samo fudbalski spektakl priredili igrači fudbalskog kluba Srbobran na svom stadionu u subotu posle podne, veličanstvena goleada za pobedu od 5:0 i prva 3 boda u novoj sezoni.

Pomenuto 3. kolo Vojvođanske lige "Sever“ u Šumicu je dovelo ekipu Obilića iz Novog Kneževca, ekipu koja još nije uzela ni jedan bod u sezoni, a ni u Srbobranu trener Predrag Berić nije imao sreće.

Već u 4. minutu sviran je penal, jer je golman Obilića, Danijel Čanadi, u kaznenom prostoru grubim startom srušio Tešanovića i tako zaslužio žuti karton. Kazneni udarac izveo je Radojica Jovanović i doveo svoj tim vođstvo. Već u 19. minutu realizovana je akcija kojom je prednost duplirana na 2:0. Ponovo Jovanović biva strelac, ali ovog puta na asistenciju Klipića. Konačnih 3:0 u prvom poluvremenu postavlja Igor Pavićević  u 42. minutu na dodavanje Marjanova.

Još dva puta je u nastavku utakmice Jovanović tresao mrežu ekipe iz Novog Kneževca, i to oba puta kroz uigranu akciju sa Zeljić Sinišom, prvo u 60. minutu a potom i u 70. Jedini žuti karton u timu Srbobrana dobio je u 80. minutu Pavićević.

Za Srbobran nastupili su: Babin Borivoj, Zeljić Siniša, Petrović David, Glendža Saša, Jovanović Radojica, Klipić Savo, Kenji Artur, Radojković Srđan, Tešanović Nemanja, Marjanov Aleksandar, Pavićević Igor. Kao izmene ušli su: Vidaković Dejan u 46. minutu, Arđeljan Zoran u 66. minutu, Hađinac Branislav u 70. minutu, Jorgić Stefan u 79. i Milosavljević Zoran u 83. minutu, dok su na klupi bili još Jorgić Žarko i Popov Miloš.

Izvor: srbobrandanas.rs