Odžaci
Akademik
Topola
Alasi nastavili niz pobeda

U desetom kolu Prve muÅ”ke regionalne lige Sever, Dunav je na svom parketu savladao Jedinstvo iz Novog Bečeja rezultatom 106:86 (31:12, 21:27, 24:20, 30:27). KoÅ”arkaÅ”i Dunava ovom pobedom nastavili su pobednički niz, bez poraza od starta takmičenja, i trenutno zauzimaju prvu poziciju na tabeli. Alasi su odlično otvorili utakmicu i već posle prvih deset minuta igre imali veliku prednost. Sredinom druge deonice, gosti koriste opuÅ”tanje igrača Dunava i mini serijom smanjuju prednost na samo osam poena zaostatka. Do poluvremena, domaći su dodali gas i na odmor se otiÅ”lo sa rezultatom 52:39.

U drugom poluvremenu viđen je isti scenario kao u prvom. Ponovo su Alasi odlično počeli, povećali prednost ali igrači Jedinstva uspevaju pet minuta pre kraja, pre svega odličnim Å”utem za tri poena, da smanje prednost Dunava na devet poena. Tada su domaći koÅ”arkaÅ”i zaigrali bolje i rutinski priveli utakmicu kraju u svoju korist. Bio je ovo duel dve vrlo raspoložene ekipe za Å”ut, posebno za tri poena, u kome je Dunav zasluženo slavio sa ubedljivih 106:86. Statistiku sa večeraÅ”nje utakmice možete pogledati na sajtu kluba. Dunav već za tri dana, u utorak od 20h u BelegiÅ”u, igra zaostalu utakmicu protiv ekipe BNS iz Banatskog Novog Sela.