Jagodina
Čukarički
Rad
JSL: Mladost(L) - Radnički 1923 0:0

Bleda fudbalska predstava u Lučanima.Mladost i kragujevački Radnički podelili su bodove igrajući bez golova.To je drugi uzastopni susret na kome Lučanci nisu našli put do mreže a gostima čak treći.Prilika iz kategorije stopostotnih nije bilo a duel je mogao biti odlučen sa „kreča“ da je arbitar Vasić sankcionisao igranje rukom defanzivca Radničkog u svom kaznenom prostoru.Svakako,sporan detalj koji će biti dodatno analiziran u fudbalskim krugovima.Ruku na srce,imali su domaći igrača više preko 60 minuta i priliku da igrački suficit materijalizuju,no izostao je žešći pritisak,pa je sladji deo boda otputovao u Šumadiju.

Već u petom minutu „crveni“ su ubacili loptu u peterac Mladosti a Krznarić stigao do lopte malo pre Arsića.Dva minuta kasnije udarac Sotirovića sa distance golman domaćih zaustavlja uz malo poteškoća.Prvi atak Lučanaca mogao je biti okončan mnogo uspešnije.Kontru je povukao Saša Jovanović,došao na tridesetak metara od gola rivala i kada se očekivao pravovremeni pas ka usamljenom Radinu na desnoj strani,Jovanović je dodao „bubamaru“ iza leđa svog saigrača i gosti otklanjaju opasnost.Na isteku 24.minuta Cicmil je bio u dobroj poziciji ali je traljavo šutirao sa 7-8 metara,bez opasnosti po gol Trifunovića.Beležimo i sasvim dobar pokušaj Perovića u 28.minutu.Oprobao je udarac sa 25 metara,Krznarić bio oprezan.Najbliža pogotku u prvom poluvremenu Mladost je bila u 29.minutu.Tamnoputi Eze krenuo je ka golu,prevario defanzivca Bonsua i oštro tukao sa dvadesetak metara a projektil završava na prečki Trifunovićevog gola!Samo minut nakon prečke domaćeg centarfora,Vasić je pokazao crveni karton Peroviću i gosti su meč nastavili sa desetoricom.To ih je dodatno orijentisalo na odbranu sopstvenog gola,pa u nastavku nisu imali preveliku želju da ugroze Krznarića.Lučanci su diktirali tempo,imali loptu u svom posedu ali je disciplinovana odbrana Radničkog bila na visini zadatka.Istina,u periodu od 51. do 65.minuta,Eze je u tri navrata probao glavom i sva tri puta pravo u Trifunovića.Posebno je opasan bio treći od pomenutih pokušaja,kada je golman Kragujevčana imao sreće da bude na pravom mestu,imajući u vidu da je udarac upućen sa peterca i dosta jako.Desetak minuta pre kraja dogodila se pomenuta sporna situacija.Lučanci su uputili centaršut sa desne strane,u peterac gostiju,ka Ezeu ali je ispred njega intervenisao protivnički štoper,no dosta nespretno i lopta ga pogađa u ruku!Ipak,Vasićeva pištaljka ostaje nema,uprkos protestima igrača u plavoj opremi!Podsetićemo,u prošlom kolu protiv Mladosti je sviran jedanaesterac na Banovom Brdu,zbog igranja rukom unutar šesnaesterca.Ako bi se rukovodili istim aršinima onda je i u korist Mladosti morao biti dosuđen kazneni udarac na današnjem meču!Bilo kako bilo,susret je nastavljen a jedina opasna situacija u preostalom vremenu,dogodila se pred domaćim golom u trećem minutu sudijske nadoknade.U prvom izletu na polovinu rivala u drugom delu,Kragujevčani su mogli do pogotka da je rezervista Terzić bolje šutirao sa distance.Ipak,postignutim rezultatom gosti ne mogu biti nezadovoljni,jer je u grčevitoj borbi za očuvanje statusa svaki bod dragocen,posebno onaj sa gostujućeg terena.