Donji Srem
Jagodina
Novi Pazar
Poraz Radničkog u Novom Sadu

Fudbaleri niškog Radničkog pretrpeli su peti poraz u petom kolu Superlige pošto su rezultatom 3:0 (2:0) izgubili od Vojvodine. Nišlije pretposlednje na tabeli. Povratak Saše Mrkića na klupu Radničkog obeležio je ubedljiv poraz od Vojvodine. Nišlije su dobro počele, pa je u drugom minutu Đuričković imao šansu, ali je njegov šut sa desne strane blokirao Milinković-Savić. U 9. minutu Pauljević je sa dvadesetak metara šutirao pored gola nakon dodavanja Saše Marjanovića. Radnički je imao veliku priliku u 16. minutu kada je Batioha je glavom dodao loptu do Milenkovića, koji je šutirao pored gola. Vojvodina je povela u 21. minutu kada je centrirao Nastić, a igrač odbrane niškog tima Zoran Ljubinković glavom udario lotu ka svom golmanu Nenadu Filipoviću koji je prethodno krenuo ka Nastiću. Filipović se okliznuo, a priliku je iskoristio Ivanić koji je ubacio loptu u mrežu. U 41. minutu Ivanić je centrirao, a Pekarić je glavom postigao gol za 2:0.

radnicki-batioha
Peti poraz u sezoni; foto: Vanja Keser

Enver Alivodić je postavio konačan rezultat u 68. minutu koji je dobio loptu od Ivanovića. Golman Nenad Filipović je na poluvremenu ostao u svlačionici zbog povrede, a kapitensku traku uzeo je Vladimir Milenković. Posle 5. kola Radnički je bez bodova i sa gol-razlikom 2:13. Nišlije zauzimaju pretposlednju poziciju, a poslednji je Voždovac koji takođe ima svih 5 poraza i identičnu gol-razliku. U narednom kolu Radnički će ugostiti ekipu Rada koja ima po dva trijumfa i poraza i jedan remi.

VOJVODINA - RADNIČKI 3:0 (2:0) Novi Sad, stadion KarađorđeSudija: Igor StojilkovićŽuti kartoni: Pavlović, Jovanović (Radnički), Pekarić (Vojvodina).

VOJVODINA: Milinković-Savić, Puškarić, Nastić, Pekarić (od 89. Pankov), Babić, Poletanović, Tumbasović (od 62. Sekulić), Alivodić, Gaćinović, Ivanić (od 82. Novaković), Veselinović.

RADNIČKI: Filipović (od 46. Kesić), Pauljević, Pavlović, Đorđević, Ljubinković, Kolarević (od 73. Popara), Marjanović, Jovanović, Đuričković (od 79. P. Petrović), Batioha, Milenković.

Fudbal Fudbal Jelen Super liga Srbije Vojvodina Radnički (N)