Radnik
Timok

Šunjevarić pogodio za novu pobedu Borca

19.04.2014 mediaportal.rs

Fudbaleri Borca su stigli do treće uzastopne pobede pred svojim navijačima. Posle velike borbe tokom svih 90 minuta Borac je golom Radana Šunjevarića slavio protiv Smedereva sa 1:0.

DSC07188

Duel bivših superligaša je odigran po raskvašenom terenu pred oko 1000 gledalaca. Viđena je velika borba, a prvi su kao po običaju zapretili gosti. Vukašinović je šutirao u 3.minutu sa 25 metara, ali je Petrić oprezan. U 6.minutu Radosavljević je topovski šutirao sa 20 metara, a Milošević vrhovima prstiju izbacuje loptu u korner. Dva minuta kasnije pokušava i Šunjevarić, ali je za malo neprecizan. Sledeću priliku Borac beleži u 21.minutu, kada je Stojanović iskosa pogodio spoljni deo mreže. Borac je do prednosti mogao u 26.minutu. Najpre je pokušao Stojanović glavom, lopta se odbija do Milutinovića koji plasira loptu sa ivice šesnaesterca, ali ona završava pored gola. U 29.minutu uzvraćaju gosti iz Smedereva, a Drašković je u poslednjem trenutku izblokirao udarac Vukašinovića. Aplauze na otvorenoj sceni je izmamio Milutinović u 33.minutu kada je izveo slobodan udarac sa 25 metara, a Milošević sjajno interveniše. U 41.minutu su Stojanović i Milutinović zasmetali jedan drugome, a poslednju priliku u prvom poluvremenu Borac beleži u 45.minutu, kada nije bio precizan Dejan Živković.

I u nastavku utakmice otvorena igra sa velikim brojem prilika. U 48.minutu Đenić sjajno upošljava Nikolića koji okleva, a šansa odlazi u nepovrat. U 53.minutu okleva i Zoćević, pa rezultat ostaje 0:0. U 56.minutu Milutinović dobro šutira iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali je za malo neprecizan. U 61.minutu uzdasi, pa aplauzi na stadionu. Marko Ristić sjajno izvodi slobodan udarac sa 25 metara, svi već vide loptu u mreži, ali ne i golman Borca Petrić, koji maestralnom paradom sprečava vođstvo gostiju. U 65.minutu tek pošto je ušao u igru sjajan prodor pravi Jevtović, ali bez prave završnice. U 72.minutu Đenić nije precizan posle centaršuta Nikolića.

Otpor borbenih gostiju iz Smedereva je konačno srušen u 74.minutu. Stojanović glavom spušta loptu ka Jevtoviću, koji pada, natrčava Šunjevarić i filigranski preciznim udarcem pogađa levi donji ugao za veliku radost i vođstvo od 1:0.

Marko Ristić bespotrebno dobija drugi žuti karton, pa Smederevci poslednjih desetak minuta igraju sa igračem manje. Ipak, u 78.minutu je malo nedostajalo da volej udarac Vukašinovića završi u mreži Čačana, ali je na sreću domaćih lopta završila preko prečke. Do kraja utakmice nije bilo većih prilika, tako da je poslednji zvižduk nesigurnog sudije Tripkovića označio početak velikog slavlja domaćih igrača koji korak po korak idu ka vrhu tabele.

DSC07190“Svaku utakmicu igramo pod velikim pritiskom i zato je od velikog značaja da smo pobedili. Bili smo bolji rival i moram čestitati igračima na velikoj borbenosti i strpljenju, za koje su i nagrađeni pobedom. Teren je bio težak, a moram iskreno reći da je i naš golman Petrić svojim intervencijama dao velikio doprinos pobedi. Ovu utakmicu arhiviramo i već se okrečćemo narednim izazovima“ - rekao je posle utakmice trener Borca Bogić Bogićević.

PRVA LIGA SRBIJE 24.kolo: BORAC – SMEDEREVO 1:0 (0:0)

Stadion kraj Morave, gledalaca 1000. Glavni sudija Lazar Tripković (Kraljevo), pomoćnici Vladan Jeremić (Priboj) i Žarko Obradović (Valjevo).

Strelac: Šunjevarić u 74.minutu za Borac. Žuti kartoni: Đenić, Jevtović (Borac) i M.Ristić (Smederevo). Crveni karton: M.Ristić (Smederevo)

BORAC: Petrić, Živković, Milutinović, Obradović, Draškpović, Radosavljević, Šunjevarić, Zoćević (Jevtović), Nikolić (Stamenković), Đenić (Jovančić) i Stojanović.

SMEDEREVO: Milošević, Lukić, Blagojević, Petrušić, M.Ristić, D.Ristić (Pavić), Miljković, Radosavljević (Čokić), Vićentijević (Cvetković), Stojanović i Vukašinović.