Radnik
Teleoptik

PLS: Borac - Timok 2:1

13.04.2014 mediaportal.rs

Fudbaleri Borca su preokretom u samom finišu utakmice zabeležili pobedu koja ih itekako održava u trci za jednu od pozicija koje vode u viši rang. Izabranici Bogića Bogićevića su posle velike borbe savladali Timok sa 2:1.

Iako u timu Borca nije bilo nekoliko standardnih igrača koji su izostali zbog povreda, od samog početka je bila jasna želja da se stigne do novog prvenstvenog trijumfa. Nakon početnog ispitivanja snaga beležimo pokušaj Jevtovića u 22.minutu. Isti igrač se našao u stopostotnoj prilici u 27.minutu kada nije pogodio prazan gol sa nekoliko metara, ali promene rezultata nema.

Samo minut kasnije stiže kazna. Prvi udarac gostiju ka golu Petrića završava u mreži, a strelac za Timok je tamnoputi Antwi koji dovodi svoj tim u vođstvo od 0:1. Hladan tuš za oko 500 gledalaca na našem stadionu.

Borac nastavlja sa atacima a novu stopostotnu šansu propušta Jovančić u 44.minutu. Prvi deo igre je završen minimalnom prednošÄ‡u gostiju, a fudbalerima i navijačima Borca ostala je žal za neiskorišÄ‡enim prilikama.

Borac-Timok

Nastavak utakmice počinje sjajnom prilikom za agilnog Živkovića koji ne pogađa gol Zogovića sa samo sedam metara u 52.minutu. Dva minuta kasnije udarac je oprobao Stojanović sa nekih 25 metara.

Napadi Borca krunisani su golom u 80.minutu. Posle akcije domaćih igrača najprisebniji je Stojanović koji poravnava rezultat na 1:1.

Ne zadovoljavaju se fudbaleri Borca bodom, pa trener Bogićević naređuje totalnu ofanzivu. Takva igra se isplatila u 87.minutu, kada je Dejan Živković sjajnim udarcem sa 20 metara pogodio levi ugao gola nemoćnog Zogovića za preokret i veliko slavlje, 2:1 za Borac.

Do kraja utakmice naši igrači su rutinski sačuvali teško stečenu prednost, zabeleživši devetu pobedu u sezoni, koja ih je za još jedan korak približila vrhu tabele.

“Znali smo da nas očekuje teška utakmica. Upornost se isplatila i nismo nijedmnog trenutka želeli da se odreknemo pobede. Ponavlaj se iz utakmice u utakmicu da stvaramo veliki broj prilika koje ne pretvaramo u golove, dok s’druge strane rivali iz jednog udarca tresu našu mrežu. Čestitam igračima na velikoj borbi i zasluženoj pobedi koja nas ostavlja u trci za visok plasman“ - rekao je po završetku utakmice trener Borca Bogić Bogićević.

PRVA LIGA SRBIJE 22. kolo:  BORAC – TIMOK 2:1 (0:1)

Stadion kraj Morave, gledalaca 500. Glavni sudija Danilo Mihajlović(Vranje), pomoćnici Goran Kojić (Paraćin) i Miloš Marković(Vlasotince).

Strelci: Stojanović u 80. i Živković u 87. za Borac, Antwi u 28. minutu za Timok.

Žuti kartoni: Boranijašević, Jevtović(Borac), Vasiljević i Golubović(Timok).

BORAC: Petrić, Boranijašević, Živković, Obradović, Drašković, Radosavljević(Zoćević), Šunjevarić, Jovančić(Đerić), Jevtović(Nikolić), Stojanović i Đenić.

TIMOK: Zogović, Krnjinac, Milenković, Pobulić(Golubović), Savić(Milić), Vasiljević, Cvetković, Vujović, Antwi, Kaličanin i Simić.