04.02.2024 Administrator

Međunarodna prijateljska utakmica u Bečeju: Voinea dva puta pogodio i asistirao

U iščekivanju lopte pred golom Rumuna - foto: V. Jankov

Posle više od tri decenije u Bečeju je odigrana međunarodna fudbalska utakmica. Trećeligaš sa Tise ugostio je rumunskog drugoligaša Vitorul Panduri i doživeo zaslužen poraz 1:4.

Rumuni su već u drugom minutu poveli. Kroitoru je centrirao sa leve strane, a kapiten Voinea, pored statične obrane domaćina, dočekao loptu kod druge stative i sproveo je u mrežu. Inicijativa gostiju umalo da u 23. minutu donese novo vođstvo, ali sada je, posle izvanrednog šuta sa ivice kaznenog prostora Vulpe, golman Milovanov paradom izbacio loptu u korner. Međutim, dva minuta kasnije Voinea je asistirao, a Vulpe pogodio za 0:2. Nije dugo trajlo vođstvo od dva gola za Rumune, jer se Tomić dobro snašao u 28. minutu i kiks rumunskog štopera pretvorio u gol. Do odlaska na odmor Lupulesku je u 38. minutu posle solo prodora povećao vođstvo na 3:1, a Voinea je, opet posle solo prodora po desnoj strani, snažno šutirao i uzdrmao stativu.

Mogli su Bečejci već u petom minutu nastavka do novog gola, ali je posle centaršuta Radeke mlađani Medić loptom pogodio prečku. Do kraja je najbolji pojedinac utakmice Voinea iz kaznenog udarca u 59. minutu postavio konačnih 1:4. Istina, mogao je u 70. minutu i Radeka da se upiše u listu trelaca, ali je posle solo prodora po levoj strani iz „mrtvog ugla“ šutirao pravo u golmana.

OFK Bečej 1918 - Vitorul Panduri 1:4 (1:3)

Bečej: pomoćni teren Gradskog stadiona sa veštačkom travom. Gledalaca: 100. Sudija: Nikola Rankov (Kikinda). Strelci: Tomić u 28. minutu za OFK Bečej 1918, a Voinea u 2. i 59. (iz jedanaesterca), Vulpe u 25. i Lupulesku u 32. minutu za Vitorul Panduri. Žuti katoni: Gena i Moisie (Vitorul Panduri).

OFK Bečej 1918: Milovanov, Ćuk, Šavija, Vorgučin, Tutnjević, Čeman, Milovanović, Stanić, Hardi, Radeka, Tomić. Igrali su još: Marković, Strainić, Ćurčić, Pantelić, Vještica, Vlaisavljević, Radovanović, Rađenović, Kobiljski, Medić.

Vitorul Panduri: Krupeski, Ramzi, Birzu, Kroitoru, Kojakaru, Gena, Moisie, Nikpalj, Vulpe, Lupulesku, Voinea. Igrali su još: Eftimie, Savu, Mršulja, Gođa, Brinzan, Oni, Akoltse, Girbita, Andreas, Popa.