Het trik Marinkovića za pobedu Reala

Tropski uslovi i velika vrućina nisu usporili fudbalere Sloge i Reala koji su odigrali dobar kontrolni meč

Sloga je u najjačoj proveri do sada poražena od srpskoligaša iz Podunavaca. Gosti su iskoristili kardinalne greške "belih" i lako dolazili do golova. Samo što je počela utakmica mladi vratar na golu Sloge Kosanović je loše reagovao posle jednog šuta iz daljine, sve je pratio Nikola Marinković, đak Kikera i dojučerašnji omladinac kragujevačkog Radničkog i doveo tim iz Podunavaca u vođstvo. U nehumanim uslovima za igru, velika vrućina je ometala igrače koji su u ovom susretu pružili sve od sebe. Marinković je posle nove greške najuže odbrane Sloge još jednom matirao Kosanovića i duplirao vođstvo svog novog tima,a tim rezultatom se otišlo na veliki odmor.

U nastavku, Sloga je zaigrala agresivnije i to se isplatilo. Posle akcije Dimitrića, omladinac Serdarević je prizemnim udarcem matirao Simića. Ipak, gosti su odmah odgovorili. Greška u komunikaciji najiskusnijih fudbalera "belih" omogućila je dobar napad i centaršut napadača Reala, a Marinković je ponovo bio na pravom mestu za svoj het trik i vođstvo srpskoligaša iz Podunavaca 1-3. Do kraja utakmice, „beli“ su uspeli preko Dimitrića da ublaže prednost, ali više od toga nisu mogli. Sloga narednog vikenda ima generalnu probu na svom terenu sa srpskoligašem Tutinom.

SLOGA (KV) - REAL 2 - 3 (0 - 2)

Gradski stadion u Kraljevu. Gledalaca: 150. Sudija: Srđan Karović (Kraljevo). Strelci: Serdarević u 50. i Dimitrić u 68. minutu za Slogu, a Marinković u 2., 21. i 53. minutu za Real.

SLOGA: Kosanović, Babić, Gojković, Milovanović, Ni. Jovanović, Despotović, Serdarević, Dimitrić, Popović, Đoković, Janković Još su igrali: Košanin, Brestovac, Kaličanin, Anđelković, Eldić, Blagojević, Radičević, Ilić, Ne. Jovanović

REAL: Simić, Ogrenović, Mihajlović, Jović, Basarić, Luković, Đerković, Pantić, Dukić, Janković, Marinković Još su igrali: Savić, Drecun, Miloševac, Radović, Kaličanin, Vukosavljević, Vučićević, Đorđević

Polet (Lj) : Loznica
Real : Tutin
Jošanica : Borac 1926
Zlatibor : Vrelo Sport
Budućnost Krušik 2014 : Omladinac (Z)
FAP : Takovo