PL: Pobjede Vulvsa, Sparsa, Čelsija, gol Milivojevića

Fudbaleri Vulverhemptona savladali su u gostima Everton sa 3-1 u 25. kolu Premijer lige. Gosti su rano poveli. Doerti je u sedmoj minuti iznudio penal a Neveš je pogodio za 1-0. Everton je izjednačio nakon sjajne akcije a strijelac je bio Gomeš. Do kraja prvog poluvremena gosti su poveli a strijelac je bio Himenez. U nastavku smo vidjeli samo jedan gol. Dendonker je svojim prvijencom u dresu ''Vukova'', potvrdio pobjedu svog tima.

Kristal Palas savladao je ekipu Fulama sa 2-0. Zapaženu rolu imao je naš Luka Milivojević. On je iz penala doveo Palas u vodstvo a pobjedu svog tima u završnici je potvrdio Džefri Šlup. Pobjede su ostvarili i još dva londonska tima. Totenhem je sa 1-0 savladao Njukasl golom Sona. Mnogo ubjedljiviji bio je Čelsi koji je sa 5-0 savladao Hadersfild. Azar i Iguain dali su po dva gola a Luiz jedan gol.