Džiu-džicu: Nikola Trajković, četvorostruki prvak Balkana
U Banjaluci su od 25. do 27. septembra, u organizaciji Svetske i Evropske džiu-džicu federacije, održana dva prestižna takmičenja – Otvoreno prvenstvo Balkana za sve kategorije i Svetski kup za takmičare do 15 godina. Nadmetala su se 524 takmičara iz 21 države, među kojima je bila i nacionalna selekcija Srbije. Nikola Trajković, član aleksinačkog Džudo i džiu-džici kluba „NiF“ i reprezentacije Srbije, inače aktuelni prvak Evrope, po četvrti put osvojio je titulu prvaka Balkana u kategoriji juniora (-77 kg). Osvajanjem zlatnog odličja Trajković je dobio 100 bodova i tako poboljšao svoj plasman na Svetskoj rang listi sa 5. na 3. poziciju.

Drugo mesto pripalo je Kristijanu Dedi iz Italije, dok su treću poziciju podelili Patrik Sagorski iz Nemačke i Mihajlo Stepaničić iz Crne Gore. Boje reprezentacije Srbije branila su još dvojica Aleksinčana - Filip Trajković je osvojio 5. mesto (kadeti, - 73 kg), pošto je izvojevao pobede protiv takmičara iz Hrvatske, Poljske i BiH, ali je u polufinalu poražen od takmičara iz Slovenije i Rumunije, dok se Miloš Miljković (nade, - 60 kg), u generalnom plasmanu na Svetskom kupu plasirao od 16. do 20. mesta. On je u prvom kolu najpre izgubio od takmičara iz Rusije, a potom u repesažu i od predstavnika Bosne i Hercegovine. Inače, osim Trajkovića, za selekciju Srbije zlatnu medalju osvojio je i Ivan Della Kroče iz Novog Sada u kategoriji juniora (-69 kg), dok su srebrne medalje pripale Saši Tarabuku iz Smedereva (nade, - 28 kg), Borisavu Iliću iz Šapca (juniori, - 62 kg) i Timonu Čikašu iz Novog Sada (juniori, - 85 kg).