Prijateljske utakmice : Tri identična remija (1:1) i pobeda šikarčana (2:0) nad gakovčanima

Odigravanjem poslednjih kontrolnih, prijateljskih utakmica , za neke klubove je to bila poslednja provera forme fudbalera pred novo prvenstvo. Klubovi iz Međuopštinske Lige imaju jednu nedelju više za uigravanje sastava, jer njihovo prvenstvo počinje 20 . marta tekuće godine. Od utakmica za koje imamo informacije, tri su se završila nerešenim, identičnim rezultatom ( 1:1) , a na jednoj ( u Šikari ) domaćin je pobedio svoga gosta iz Gakova.

U Čonoplji su igrali domaća Sloga i Polet iz Sivca, a rezultat je bio nerešen 1:1 (0:1). Gosti iz Sivca su vodili u prvom poluvremenu,a napadač Sloge Dragan Hoscieslevski je izjednačio rezultat u nastavku susreta.

----------------------------------------------------------

Generalku pred novu sezonu u Područnoj Ligi, odigrali su fudbaleri Dunava u Bačkom Monoštoru, a za protivnika su imali ekipu somborskog OFK Metalca, člana Međuopštinske Lige. Gost je igrom i postignutim rezultatom iznenadio domaćina ,a rezultat od 1:1 predestavlja realno stanje na utakmici. Somborci su golom Baneta Kovačevića poveli sa 0:1 , a Balaž je izjednačio iz penala u drugom poluvremenu.Ovu utakmicu je sudio Srđan Kiršner iz Sombora.

----------------------------------------------------------------

Još jedan rezultat od 1:1, desio se ovoga popodneva, u Rastini su igrali domaća Rastina 1918 sa drugim timom somborskih železničara. Trener domaćih , Branislav Smilanovski okupio je sastav rastinaca koji su odigrali svoj prvi meč u ovom ciklusu priprema pred novu sezonu.

---------------------------------------------------------------

Fudbalska groznica trese izletište u Šikari,a euforija, koja vlada oko ekipe , čije su ambicije da se od naredne sezone nađu u društvu Područnih ligaša, prevazilazi sva dosadašnja zbivanja u fudbalu u ovom salaškom naselju nadomak Sombora. U prvoj prijateljskoj utakmici pred svojim navijačima u ovom pripremnom periodu, šikarčani su ugostili Graničara iz Gakova, i to je bio revanš susret od prošle nedelje. U ovoj utakmici, domaćin je poveo sa 1:0 u 15 minuti golom Pejina,a isti igrač je povisio na 2:0 u 35 minutu, i postavio konačan rezultat ove utakmice. Šansi za domaće je bilo još, a gosti su se sačuvali katastrofe zahvaljujući svome golmanu koji je bio na visini zadatka. Ovu utakmicu je sudio Goran Knežević,a za domaće su igrali : Kolić,Serenčeš,Petreš( Enjev), Stevanović,Mračina, Bačić, (Mišković), Pejin (Mandić), Milanović, Bandobranski, N.Rančić i Antičević. U sastavu domaćina nedostajalo je još nekoliko fudbalera koji su standardno igrali prošle sezone.

Detalj sa utakmice u Rastini  : RASTINA 1918 : ŽAK II (Sombor )  1 :1

Dinamo 1 : 5 Aleksa Šantić
Radnički 1918 4 : 0 Rastina 1918
OFK Metalac 0 : 1 Partizan
Jedinstvo 1947 0 : 5 OFK Šikara