IMT
Rad
Voždovac
RFK Grafičar trojkom ispratio TSC

Omladinci Grafičara se nalaze iznad same zone ispadanja, te im je danas pod moranje da pobede i osvoje tri boda. S druge strane gosti iz Bačke Topole su na bezbrižnom sedmom mestu sa dovoljnim bodovnim saldom za miran završetak prvenstva i ulaze rasterećeni u ovaj meč.

Grafičar je već u 3. minutu pripretio, Vintonji i Stanković su izradili akciju za gol, ovom drugom je Bursać odbranio udarac sa desetak metara. Gosti su uzvratili u 6. minutu, nakon udarca iz ugla smušeno je odreagovao Brajić, Kangrga taj poklon nije iskoristio šutiravši slabašno u Gutešu.

Grafosi dolaze u vođstvo u 10. minutu, strelac je bio bosanski internacionalac Vintonji, poslavši sa 6 metara loptu kraj nemoćnog Bursaća. Drugi gol je delo Brajića u 21. minutu. Na asistenciju Bojovića našao se sam pred Bursaćem i rutinirano poslao loptu ispod njega.

Domaći nastavljaju sa napadima, Vintonji u 26. minutu šutira iskosa sa desetak metara, golman gostiju loptu boksuje u korner. TSC potom dolazi do daha, oslobađa se pritiska i prebacuje težište igre na protivničku polovinu. Međutim, nije stvorio nijednu izglednu priliku da ugrozi gol domaćih, koji u zadnjim sekundama prvog poluvremena dolaze do velikih tri gola preimućstva. Stanković je divno pronašao na osam metara od gola usamljenog Vintonjija, a ovaj iz prve zakucao pod prečku.

U 49. minutu se istakao Bursać, odbranivši u istom napadu dva šuta upućenih iz blizine, prvo od strane Gluščevića, a potom i Stankovića i tako spasao svoj tim još veće blamaže. Potom Gluščević u 53. i 56. minutu ima dobre prilike, ali pokazuje da mu je završnica slabija strana. Gol gostiju visi u vazduhu, Vintonji dubinskom loptom u 58. minutu pronalazi Brajića, ovaj istrčava sam pred golmana gostiju i šalje loptu kraj njega, ali i gola.

Umalo promašaji nisu stigli domaćima na naplatu u 59. minutu, Ćalić neometan sa 10 metara gađa kraj gola Grafičara. Potom i Petrović, 5 minuta kasnije, biva neprecizan sa oko 12-13 metara.

Nastupilo je zatišje do 77. minuta kada je Ramović lepo proigrao Stankovića, a ovaj iako neometan šalje loptu van okvira gola gostiju sa svega 7-8 metara. Rutinski domaći igraju završnicu i privode utakmicu kraju upisavši tri veoma vredna boda, protiv kvalitetne ekipe iz Bačke Topole.

Grafosi naredno kolo gostuju poslednjeplasiranim "Kanarincima" u Novom Sadu, dok je TSC domaćin aktuelnom šampionu Crvenoj Zvezdi.

GRAFIČAR - TSC 3:0 (3:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Đorđić Miloš. POM.SUDIJE: Novaković Novak i Obradović Nikola. STRELCI: Vintonji 10. i 45.min i Brajić 21.min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: Kangrga, Krsmanović i Čubra (TSC).

GRAFIČAR: Guteša, Đermanović (Beković), Vrbić, Avramovski, Ćurčić, Melentijević, Gluščević (Mitić), Stanković, Vintonji (Golijanin), Brajić (Ramović), Bojović.

TSC: Bursać (Amidžić), Čubra (Rakić), Balaž, Borić (Dmitrović), Ćalić, Šušnjar (Beskorvajni), Eleven, Kudrić (Gardašević), Krsmanović, Kangrga, Petrović.

Omladinske lige Srbije Omladinske lige Srbije Omladinska liga Srbije RFK Grafičar TSC