Žuti karton
9  Bojan Matić
4'
Pankov za nastavak niza

Radnički je opravdao ulogu favorita na otvaranju 23. kola i u derbi meču na gostovanju u Novom Sadu osvojio sva tri boda. Gol odluke je postigao Pankov, na samom početku drugog poluvremena, u 47. minutu. Loše vreme i očajan teren u mnogome su onemogućili fudbalere oba tima da pokažu bolju igru.

Bio je Radnički bolji rival u prvom poluvremenu, imao više od igre, stvorio par lepih šansi preko Grbića i Ranđelovića, dok su igrači Vojvodine više vodili računa o konverzaciji sa glavnim arbitrom Lazarom Lukićem. Sam početak meča je počeo varnicama, a svemu je prethodio neoprezan start Đuričina na Pankovu, kome je ostao trag kopačke novosadskog fudbalera iznad desnog oka.

Meč je praktično rešen u 47. minutu kada je nakon gužve u šesnaestercu Vojvodine, najpre izblokiran šut Kojaševića, a odbijena lopta došla do Bondarenka, koji uputio centaršut pred gol Rockova gde se najbolje snašao Pankov i sa 3-4 metara ubacio loptu u gol. Ispostaviće se kasnije dovoljno za pobedu i nova tri boda niškog Superligaša.

Nakon ulaska u igru, kod domaćih, Nemanje Milojevića, “Lale” su povezale svoje redove i ozbiljnije zapretile Radničkom. Međutim, gosti iz Niša su iskusno priveli meč kraju, ne dozvolivši nikakav preokret.

Radnički je nastavio svoj pobedonosni niz, čvrsto držeći drugo mesto na tabeli, a u sledećem kolu će na Čairu ugostiti, u komšijskom derbiju, Radnik iz Surdulice.

IZJAVE TRENERA NAKON UTAKMICE:

Radovan Krivokapić, Vojvodina:

-Ne možemo biti zadovoljni rezultatom,ali momci su zaista dali sve od sebe i tu nema šta da im se zameri. Napadali smo skoro celo drugo poluvreme, želeli smo pobedu i da okrenemo rezultat, međutim Radnički je iskusna i veoma jaka ekipa i oni su znalački odbranili svoje vođstvo i ja im čestitam na pobedi. Idemo dalje, to je fudbal. Sada nismo uspeli, ali verujem da ćemo od sledećeg kola krenuti sa pobedama.

Nenad Lalatović, Radnički:

-Teška utakmica po izuzetno lošem terenu i veoma važna pobeda za nas. Smatram da smo još jednom pokazali da smo posle Crvene zvezde najbolji tim u Srbiji. To govore naši rezultati, ali i naše igre. Drago mi je što je ova utakmica išla u direktnom televizijskom prenosu i da su ljubitelji fudbala mogli da vide koliko možemo, a nadam se i da će biti onih koji će nastaviti da nas kritikuju, jer nas to dodatno motiviše. Pobediti Vojvodinu u Novom Sadu je uvek veliki podvig ikoristim priliku da uputim sve pohvale na račun mojih igrača.

VOJVODINA – RADNIČKI NIŠ 0:1 (0:0)