Rusin
Radnički
Apatinci na korak od Lige Područja
20.05.2012 Vinko Janković

U premijernoj utakmici današnjeg programa, u takozvanom "Matine" terminu , fudbaleri Apatinske OFK Mladosti bez većih napora savladali su imenjaka iz Sombora na igralištu kod železničke stanice rezultatom 1: 3 i time se na samo korak približili cilju, plasmanu u Ligu područja.

Ovom pobedom su uspeli i da se osvete, sa kamatom , ekipi Metalaca iz Sombora za ona izgubljena dva boda od jesenas, kada su somborci remizirali na igralištu "Rade Svilar" u gradu na Dunavu i to je bila jedina utakmica koju apatinci nisu pobedili pred svojim navijačima. Današnji susret igran je po jakom suncu i visokoj temperaturi koja i nije svima odgovarala, jer pojedinci nisu pokazali maksimum i jedva su čekali da se susret završi. Domaćin je prvi došao u vođstvo, golom Jovanovića u 20 minutu , da bi samo tri minuta kasnije , levo krilo Marčeta poravnao na 1: 1 , a 14 minuta kasnije , najbolji pojedinac susreta , Jelisavac je svojim prvim golom na utakmici , doveo svoj tim u vođstvo od 2: 1.

Početkom drugog dela domaćini imaju dve lepe prilike da preokrenu rezultat, ali Komazec u 51 i Mijatović u 55 promašuju ono što se lako može pretvoriti u pogodak. Zato kazna stiže u 69 minutu kada Jelisavac svojim drugim golom na utakmici rešava pitanje konačnog pobednika. Fer i sportsko ponašanje aktera današnjeg susreta umnogome je olakšalo posao mladim arbitrima koji su dobro odradili svoj deo zadatka. Četi trenera Tihomira Đenića ovo je četvrti poraz ovoga proleća pred svojim navijačima, a danas ih je bilo svega dvadeset, i u naredna dva kola moraju popraviti ružnu statistiku, kako bi se bar malo iskupili za propušteno.

Sombor, 20 maja 2012 Igralište kod železničke stanice. Gledalaca 20. Sudija Bečanović , Pomoćnici Ivković i Milanović (svi iz Sombora) Strelci Jovanović u 20 za OFK Metalac, a Marčeta u 23 i Jelisavac u 37 i 69 za OFK Mladost. Žuti karton : Rančić (OFK Metalac) Igrač utakmice Jelisavac (OFK Mladost)
OFK Metalac: Pejnović, Tešić, Stojanović, Kljajić (Pačirski)Vukelić, Horvat (Mezei), Komazec, Rančić, Nikolić (Bojić) i Jovanović
OFK Mladost: Đumić, Delić, Rapaić, Čović, Marin, Petrović, Marunović, Uzelac, Lemajić (Ožegović)Jelisavac i Marčeta

Fudbal Fudbal Međuopštinska liga Sombor-Apatin-Kula-Odžaci OFK Metalac Mladost APA