OFK Napredak 1929
Car Konstantin
Bukovik
Prijateljska utakmica: OFK Niš - FK Jedinstvo 3:1

Dobra igra OFK Niš-a se nastavlja. Tri dana nakon svoje prve pobede, dolazi do druge sasvim očekivano i zasluženo. Pred mladom ekipom pala je ekipa iz Gornjeg Matejevca , FK Jedinstvo. Domaćin je u dosta promenjenom sastavu u odnosu na prošlu utakmicu izašao teren, ali su svi želeli pobedu. Prvo poluvreme je počelo po tmurnom i malo vetrovitom vremenu pa se zato ekipa OFK Niš-a opredelila za nisku igru od noge do noge iz koje su domaći lako stizali do protivničkog gola.

Posle par stopostotnih prilika, domaćin dolazi u prednost prelepim golom Uroša Dušanića, koji je polu-volejem loptu sa 16 metara  sproveo u mrežu. Prodori su se nastavljali po bokovima, ali uz dosta sreće gosti su na odmor otišli sa samo jednim primljenim golom. Drugo poluvreme počinje, na samom početku OFK Niš dolazi do drugog gola, golom Aleksandra Rašića koji tek što je ušao u igru. Gosti potpuno nemoćni, nemaju način da prenesu loptu na domaću polovinu pa su posle mnogobrojnih centaršuta jednu loptu sproveli u sopstvenu mrežu. Posle dužeg vremena gosti imaju udarac iz ugla, na koji se najbolje snašli igrači domaćih, ali samo do linije šesnaesterca gde se nasao igrač gostujućih koji je loptu poslao u drugi ugao. Rezultat 3-1 , gosti mogu biti zadovoljni ovim rezultatom, jer je OFK Niš u svakom pogledu bio bolji rival.