Bele crkve
Požarevac
Partenon
SAS izgubio prvu utakmicu baraža za opstanak u Prvoj futsal ligi

Futsaleri SAS-a, pred domaćom publikom u Kristalnoj dvorani, odigrali su prvi meč baraža za opstanak u Prvoj futsal ligi protiv ekipe Hrama iz Beograda i doživeli poraz rezultatom 0:2. RevanÅ” će se odigrati za 7 dana u Beogradu i ukoliko SAS ostvari pobedu u gostimaĀ  majstorica će se igrati u Zrenjaninu.

Ā

Gosti su prvi zapretili u 4. minutu nakon Å”uta Ratkovića, ali jeĀ  golman Rodić bio na mestu. Dva minuta kasnije kapiten gostiju Dobrijević desno iskosa pogodio je stativu. SAS je preko Novkovića imao prvu priliku u 10 minutu, ali je golman gostiju Ljubić bio siguran. Kapiten gostiju Dobrijević iz slobodnog udarca zapretio je u 18. minutu, ali je Rodić bio izvanredan na golu. Dva minuta pre kraja prvog poluvremena zatresao je prečku Mile Å arenac. U poslednjih 20 sekundi prvog dela odbranio je Rodić dve stopostotne Å”anse gostiju, prvu je imao Živić , a potom i Ratković.

U drugom poluvremenu opet su gosti pripretili u dva navrata, ali je odličan na golu bio Rodić. U 28. minutu Tomin pogađa stativu, minut kasnije Rodić brani Å”ut Kukolja i rukom ispred gola gostiju pronalazi Tomina koji odlično prima loptu, okreće se i na sreću Beograđana pogađa prečku.

U 31. minutu odlični kapiten gostiju Dobrijević na drugoj stativi pronalazi Borisavljevića koji rutinski pogađa za 0:1. Zapretio je SAS preko Živanova u 36. minutu, ali Ljubić je opet bio siguran na golu.

U poslednjih 3 minuta meča igrao je SAS sa igračem golmanom u polju i strpljivom igrom Novković je pronaÅ”ao Kvrgića na drugoj stativi koji je pogodio stativu. U poslednjim sekundama meča pogodio je Tomin stativu nakon slobodnog udarca sa 15 metara.Ā  Nakon greÅ”ke na sredini terena igrač gostiju Kukolj dolazi do lopte iĀ  pronalazi Borisavljevića koji drugi put trese mrežu SAS-a za konačnih 0:2.