Forum
Novobečejci brojali do deset
23.04.2024 Stevan Davidović

Overili drugo mesto Žarko Kobiljski, Borislav Ikrašev, Miodrag Pelengić, Nebojša Đukić  (foto: Stevan Davidović)

U poslednjem 14. kolu Futsal lige Vojvodina, Fortuna je u Vršcu pobedom protiv Omladinca iz Novih Banovaca (6:4) samo overila prvo mesto i titulu prvaka Vojvodine sa 30 bodova (10 pobeda i 2 poraza), dok je  novobečejska Tisa sa ubedljivih 10:0 pobedila Full Feel iz Subotice i tako prvenstvo okončala na drugom mestu sa 22 boda (7 ppobeda, jedna nerešena i 4 poraza).

Na oproštaju od svojih navijača u novobečejskoj sportskoj hali raspoloženi futsaleri Tise, mada su nastupili bez svog kapitena i golmana Zorana Ćurčić (zbog suspenzije), demonstrirali su svoje umeće i sa ubedljivim rezultatom, gde protivniku nisu dali ni gram nade, potvrdili da su u ovoj sezoni po kvalitetu sastava mogli postići i više od vicešampionske titule.

Osvajač ovogodišnjeg Kupa Vojvodine ovog puta u svojim redovima imao je izuzetno raspoloženog strelca Žarka Kobiljskog, koji je postigao 5 golova i bio nerešiva enigma za Subotičane. U prvom poluvremenu upravo je Kobiljski sa tri uzastopna gola nagovestio ubedljivu pobedu. U nastavku utakmice domaći su pravom kanonadom golova, koju je otvorio Borislav Ikrašev, a okončao Siniša Simonović, stigli do 7 prvenstvene pobede i tako krunisali još jednu uspešnu sezonu.

Tisa - Full Feel 10:0 (3:0)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalaca 50. Sudije: Marko Popov (Zrenjanin), Dragan Milanović (Pančevo). Delegat. Srđan Radin (Zrenjanin). Strelci. 1:0 Kobiljski u 8, 2:0 Kobiljski u 11, 3:0 Kobiljski u 12, 4:0 Ikrašev u 27, 5:0 Pelengić u 28, 6:0 Ikrašev u 32, 7:0 Kobiljski u 36, 8:0 Kobiljski u 37, 9:0 Ikrašev u 38. i 10:0 Simonović u 39. minutu. Žuti kartoni. Pelengić, Đukić, Dražić (Tisa), Ivanišević, Došlov (Full Feel).

Tisa: RADOSAVLJEV, IKRAŠEV, PELENGIĆ, ĐUKIĆ, DRAŽIĆ, Mesaroš, Zeljković, Simonović, Ž. Kobiljski

Full Feel: MITROVIĆ, MEZEI, SEDLIĆ, KURUŠIĆ, IVANIŠEVIĆ, Bodalac, Nosković, Kotaraš, Rapaić, Došlov

Piše: Stevan Davidović