Vršac
Spartak
Za Tamiš ni broda ni mosta

Đorđe Simeunović ponovo najefikasniji u porazu Sloge od Tamiša

Derbi začelja i duel dve ekipe koje se grčevito bore za opstanak opravdao je očekivanja. Nervozno na samom početku, bez poena posle skoro dva minuta igre, da bi Trejsi i Terzić serijom poena pokrenuli Tamiš. Pančevci su sve vreme prve četvrtine bili u blagom vođstvu, a Sloga je najveći deo ovog dela meča uzvraćala preko sjajnog centra Krsmanovića i iskusnog Simeunovića. Uspeli su domaći u jednom trenutku da dođu i do vođstva, ali je četa Bojana Jovičića zahvaljujući Trejsiju i Kojadinoviću vratila prednost i sa četiri poena prednosti završila prvi period. Vrlo agresivno su „beli“ počeli drugu četvrtinu,a toj čvrstini doprineo je Nikola Stefanovića sa dve blokade i kasnije jednom ukradenom loptom. Sloga je uspela da dođe do rezultatskog egala i da najavi mogući rezultatski preokret. Ipak, to se nije dogodilo, Tamiš je zahvaljujući Stanojeviću koji je dobijao duele pod košem i Endrjuzu (2+1) opet imao šest poena prednosti 30-36. Usledio je odgovor domaćih, trojke Stamenića i Stefanovića za novo izjednačenje i tajm aut sa klupe Pančevaca. Odmah je Matović doneo i vođstvo Slogi koje je poništio trojkom Omar Pajić. Klackalica poen za poen nastavljena je do odlaska na veliki odmor. Na kraju druge deonice Pančevci su i dalje bili u vođstvu 42-43.

Očajan početak treće četvrtine za domaće, potpuno odsustvo koncentracije, slaba odbrana i gosti su zahvaljujući trojkama Rakočevića i odličnim Kojadinovićem pod košem stigli do prve dvocifrene prednosti u meču 45-55. Imali su gosti i 12 poena prednosti, ali je Sloga sa pet vezanih poena (trojka Simeunović i zakucavanje Stefanovića) naterala Bojana Jovičića da posegne za predahom. To je urodilo plodom, jer su gosti prekinuli nalet Sloge i uspeli do kraja ovog perioda da zadrže zavidnu prednost 56-65. U poslednjoj deonici Tamiš je opdržavao vođstvo, Sloga tražila igru, kao i petorku koja bi mogla da napravi rezultatski preokret, ali nije išlo. Na četiri i po minuta pre kraja gosti su i dalje imali deset razlike i sve je govorilo u prilog pobedi tima iz Pančeva. Samo dva minuta kasnije razlika je prepolovljena, ali je Tamiš i dalje bio daleko bliži pobedi. Uspela je Sloga zahvaljujući Matoviću i Simeunoviću da dođe na posed zaostatka, imala je i napad, ali je Stmaenićev šut za tri izašao iz obruča. Na 70 sekundi do kraja meča, Tamiš je vodio 68-71. Pri ovom rezultatu domaći su imali dva napada, Pavić je promašio zicer na polaganju, dok je Matović promašio dva slobodna bacanja. Tako je šansa Sloge da u derbiju začelja dođe do pobede otišla u nepovrat. Na kraju, zaslužena pobeda gostiju 70-75.

SLOGA – TAMIŠ 70 – 75 (21-25, 21-18, 14-22, 14-10)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 600 Sudije: Prpa, Arsenijević, Hadžić.

SLOGA: Andrić, Kovačević 4, Savić, Matović 14 (10 sk), Mikavica 3, Stefanović 7 (5 sk), Jordović, Kangu, Krsmanović 10, Pavić 6 (8 sk), Simeunović 20, Stamenić 6.

TAMIŠ: Endrjuz 12, Ćurčić, Krstić, Terzić 8, Rakočević13, Čupković, Kojadinović 11 (7 sk), Pajić 10 (6 sk), Trejsi 8, Grković 5 (5 sk), Stanojević 8 (5 sk).