Rembas
Resavica

Župa osvojila bod protiv rudara iz Resavice

Teren Župe - foto: Žarko Arsić

Derbi kola Zone "Zapad" između četvrtoplasirane ekipe Župe i petoplasirnog Rembasa iz Resavice opravdao epitet derbija. Tri stopostotne šanse nisu uspeli da iskoriste domaći fudbaleri tačnije Lisinac, Stojadinović i Milića. Gosti su poveli iz prve prave prilike Živković odlično vara dva igrača domaće ekipe i šalje loptu iza leđa golmana Blagojevića.

U nastavku susreta samo što se pošlo sa centra domaćin stiže do izjednjačenja Lisinac je oboren u šesnestercu, a sudija Milićević pokazuje na jedanesterac a Ilija Blagojević je bio siguran. Nakon izjednačenja odlično je Lisinac ukrao loptu gostujućem igraču ali se spetljao i gosti su otklonili opasnost. U 71. minutu Milić je poslao je kratak pas sa desne strane prema Zdraviću koji je bio sam na drugoj strani, ali je propala i ta izgledna prilika. Jovan Jovanović je u 85. minutu iz slobodnog udarca pogodio prečku, a samo tri minuuta kasnije Obradović postiže prelep gol sa 25 metara za 1:2. Župa stiže do izjednjačenja u 89. minutu a strelac je rezervista Ivanović.

Moramo da pohvaliti fudbalere Župe jer su za razliku od prehodne dve utakmice kod kuće kada su odigrali loše ovog puta odigrali veoma dobro i zasluženo osvojili bod.

ŽUPA - REMBAS 2:2 (0:1)

Aleksandrovac-Stadion Župe. Gledalaca: 200. Sudija Petar Milićević (Kruševac) 7. Strelci: I.Blagojević u 47, Ivanović u 89. minutu za Župu, Živković u 24, Obradović u 87. minutu za Rembas. Žuti kratoni: Milojević (Župa), J.Jovanović, N.Jovanović B. Jovanović, Obradović (Rembas). Igrač utakmice: Ilija Blagojević.

ŽUPA: M.Blagojević, Cvetić 6,5, Bašić 7, Stepić 6,5, Jevtić 7, Milošević 7, I.Blagojević 7,5, Milojević 6, (Vuletić-), Lisinac 6,(Ivanović 7), Milić 6,5 (Aleksić-), Stojadinović 6 (Zdravić-).

REMBAS: V.Milošević 6, Milutinović 5,5, I.Đorđević 6 (Miloradović-), V.Miošević 7, D.Đorđević 6, J.Jovanović 7, L.Jovanović 6,5 (Marković-), Živković 7,5 (Bogdanović-), B.Jovanović 6,5, Obradović 6,5, N.Jovanović 7.