Winter sport
Vranje
Novi Pazar
Beogradski akademci teŔko do bodova protiv Ivanjičana

Beogradski akademci nisu dobro krenuli u drugi deo sezone, Ekonomac ih je porazio u Kragujevcu posle velike borbe. Danas protiv poslednjeplasirane Ivanjice traže restart predvođeni sa klupe legendom igre na petoparcu Igorom Å oÅ”om.

Gosti su se opredelili za plitku zonu sa brzom tranzicijom i umalo u 5. minutu nisu poveli, naÅ”avÅ”i se u situaciji dva na jedan Lakićević je uzdrmao stativu. Odbrana Ivanjice izdržala je sve atake domaćih igrača u prvom poluvremenu, a najistaknutiji pojedinac bio je golman Jovanović odbranivÅ”i sijaset teÅ”kih udaraca. Najbliži pogotku bio je Lazić pogodivÅ”i sa 6 metara stativu u 18. minutu.

Žustrije su u nastavak uÅ”li domaći igrači, gol za vođstvo postigao je Petrov u 23. minutu, poslavÅ”i loptu Jovanoviću kroz noge sa 5 metara. Posle primljenog gola Ivanjičani izlaze iz bunkera i kreću aktivnije na protivničku polovinu, neretko sa svih 5 igrača uključujući i golmana. Ipak niÅ”ta krucijalno gosti nisu uspeli da urade, dok su Beograđani tri minuta pre kraja postigli i drugi pogodak, strelac je bio PeÅ”ić na dodavanje Petrova. Krajnji rezultat glasio je 2:0, bila je ovo teÅ”kom mukom izvojevana pobeda Fonovaca, ali tim slađa.Ā

Narednog vikenda je na programu 14. kolo kada Beograđani gostuju u hali Pendik renomiranoj ekipi Novog Pazara, dok Ivanjica dočekuje visoko pozicionirani Novi Sad.

FON BANJICA - IVANJICA 2:0 (0:0)

SALA: USC Voždovac. GLEDALACA: 100. SUDIJE: Kostić Nemanja i Zlatković Dalibor. STRELCI: Petrov 23. i PeÅ”ić 37.min (FON Banjica). ŽUTI KARTON: Kocić (FON Banjica).Ā

FON BANJICA: Josimović, PetraÅ”ević, Petrov, Kocić, PeÅ”ić - rezerve: Krasnić, Krstić, Kalanović, Ljujić, Lazić, Å ljukić, Pajković, Jovanović.Ā

IVANJICA: Jovanović, Lakićević, Rakić, VukaÅ”inović, Remović - rezerve: LiÅ”anin, Milovanović, Kolaković.