Budućnost
Torlak
0 0 pre 4 meseca

Krčag s mlekom razbijen u Surčinu

Sudar dva tima iz sredine tabele odigran je po veoma toplom vremenu, živa u termometru pokazivala je čak 28 stepeni. Da li zbog vrelog vazduha ili nečeg drugog, tek gosti iz Padinske skele izgledali su na terenu kao da su opijeni.

Jedinstvo je povelo nakon prekida u 14. minutu. Matović je izveo korner, a nakon velike gužve koja se stvorila najspretniji je bio kapiten Mitrović i sa male udaljenosti zatresao mrežu. Od zanimljivosti iz prvog poluvremena mogu se još izdvojiti prilike Mitrovića i Matovića za domaće i Jovičina za goste, sve ostalo nije bilo vredno pažnje.

Puno zanimljivije i efikasnije bilo je u nastavku. U 54. minutu Matović je uputio oštar centaršut iz slobodnog udarca sa desne strane, na loptu je nespretno odreagovao Rančić i ona se zakoprcala u mreži gostiju. Šest minuta kasnije Stanić sjajno reaguje na nabačenu loptu od strane Puzovića i to je već 3:0 za Jedinstvo. Na sličan način postignut je i četvrti pogodak, posle slobodnjaka sa strane koji je izveo Puzović strelac je bio rezervista Maksimović kraj uspavane odbrane PKB-a.

Mlekadžije su danas bile totalno indisponirane, dok Jedinstvo odavno nekom svom rivalu nije tako napunilo mrežu. U 21. kolu rival Jedinstvu je Rad na Banjici, a PKB-u Zemun u Gornjoj varoši.

JEDINSTVO - PKB 4:0 (1:0)

STADION: FK Jedinstvo. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Jeknić Darko. POM.SUDIJE: Pjevović Branislav i Jović Dušan. STRELCI: Mitrović 14, Rančić 54. (a.g.), Stanić 60. i Maksimović 82.(Jedinstvo). ŽUTI KARTONI: Vranešević (Jedinstvo), Maksimović, Petković, Bajrami i Milovanović (PKB).
JEDINSTVO: Marjanović, Živković, Matović, Pantazis, Stanić, Mitrović, Vranešević (Maksimović), Puzović, Broćeta (Ranković), Vuković, Hebilji.
PKB: Milovanović, Petković (Gajić), Stošić, Lazić (Subotić), Bajrami, Maksimović, Kostadinović (Rabrenović), Radosavljević, Drača (Ljubičić), Jovičin, Prodanović (Rančić).