Obilić
Gradištanska Vojvodina vezala dve pobede
25.09.2023 V. Jankov

Vojvodina pred početak utakmice - foto: FK Vojvodina

Još se gledaoci nisu smestili na svoja mesta, a mreža domaćina se zatresla, pa mnogi nisu ni videli kako je Aljoša Jovović postigao gol za vođstvo Apatinaca od 1:0. Nije to obeshrabrilo ekipu trenera Lazara Dabižljevića, koja je napadala i posle jednog centaršuta Brkića, Štrbac je postigao autogol za 1:1.

Nastavak je doneo novu dominaciju domaćina, koja je urodila plodom u 59. minutu. Stefan Korać je oboren u kaznenom prostoru gotiju i sudija Vukanović je pokazao nabelu tačku. Siguran egzekutor najstrože kaznebio je Nemanja Jović. Isti igrač je mogao da su upišeu listu strelacajoš va puta iz igre, ali do prmene rezultata nije došlo, pa su Grdištanci rezultatom 2:1pobedili i vezali drugu pobedu u nizu, što im uliva samopouzdanje pred gostovanje u Bačkom Petrovcu.

Vojvodina - OFK Mladost APA 2:1 (1:1)

Bačko Gradipte: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca 200. Sudija: Boris Vukanović (Subotica). Strelci: Štrbac (autogol) u 40. i Jović u 59. (penal), a A. Jovović u prvom minutu za OFK Mladost APA. Šuti kartoni: Ilić, Marković, Dabižljević, Dražić, Lojović (Vojvodin), a Vejnović OFK Mladot APA).

Vojvodina: Šmit, Ilić, Marković, Božičić, Novaković (od 38. Jović) Dabižljević, Korać (od 81. Selić), Pelengić (od 81. Dražić), Janković (od 64. Lojović), Sikimić (od 81. Radosavljević), Brkić.

OFK Mladost APA: Jeličić, Desnica, K. Jovović, Solać, Vejnović, Majstorović (od 81. Popović), Bačić, Ožegović (od 53. Arsović), Đukić, A. Jovović, Štrbac.